משטרת ישראל מפרסמת הודעת 'התנצלות' לאחר שניידת משטרה חנתה בחניית נכה • "הניידת הייתה באותו זמן במוסך סמוך" • ויש הוראות חדשות

המשטרה משפרת את תדמיתה: אזרחים רבים התלוננו ברשתות החברתיות על כך שניידת משטרה חונה בחניה של נכה. התמונה צולמה על ידי הנכה בעצמו שתיעד את הרגע המביך כל כך.

בהודעה לעיתונות, מפרסמת משטרת ישראל כי "כגוף האמון על שמירת החוק עלינו להוות סמל ודוגמה. עבירות חנייה פוגעות באמון הציבור ובתדמית המשטרה. לפיכך, הטיל המפכ"ל על סגן המפכ"ל, ניצב ישראל יצחק, את הטיפול בנושא זה ולוודא מיצוי הטיפול המחמיר בשוטרים המחנים שלא כחוק".

ידיעות שעשויות לעניין אותך:

[postim]

בהנחיית הסמפכ"ל שהופצה לכלל השוטרים והקצינים בארגון, נקבע כי כל תלונה אודות עבירות חנייה שביצע איש משטרה ברכב משטרתי תיבדק לגופה ובמידה ויימצא שלא פעל כדין ו/או על פי צורך מבצעי יטופל הן במישור התעבורתי והן במישור המנהלי והמשמעתי. כמו כן, תוצאות הבדיקה יועברו למתלונן ויפורסמו.

עוד הוחלט כי לצד מיצוי הדין עם נהג הרכב, והעמדתו לדין משמעתי, רכב המשטרה יילקח לפרק זמן של עשרה ימים ויסופח לאגף התנועה לטובת פעילות אכיפה ומלחמה בתאונות הדרכים.

בנוסף, נקבע כי קיימת אחריות מפקדים ודוגמא אישית: יחידה בה שוטר אחד או יותר ימצאו עוברים על החוק, מפקדה יוזמן לשיחת בירור ואזהרה כמו כן הוחלט שמפקדים ימדדו בתוכנית המדידה החדשה על פי התנהגות פקודיהם.

נהגים רצידיביסטים יועמדו לדין בפני סגן המפכ"ל ורישיונם לנהוג ברכב משטרתי יישלל למשך הזמן שייקבע.

התמונה המצורפת, שעלתה לעמוד הרשמי של משטרת ישראל ברשת החברתית פייסבוק, קיבלה את התגובה הרשמית הבאה: "אומנם מדובר ברכב משטרתי, אך מבדיקה שערכנו עלה כי בעת שצולם היה הרכב בטיפול במוסך הסמוך למקום. בבדיקה שנעשתה התברר כי אחד מעובדי המוסך הוא זה שהחנה את הרכב במקום. לעובד המוסך נרשם דוח".

למה אתם לא מגיבים על תמונה כזאת, שאלה גולשת שנתקלה בתמונה המקוממת. גם היא, כעמיתה, קיבלה מענה מהיר: "התמונה נבדקה על ידינו בדיוק כמו כל תמונה בעלת אופי דומה. גולשים רבים שולחים אלינו את התמונות למייל והן עוברות לדרג הגבוה לטיפול. את תוצאות הבדיקה והטיפול אנו דואגים לפרסם בתגובות – כמו במקרה הזה. במקרים רבים הוחרמו רכבים, נקנסו שוטרים והושעו מתנדבים".

סמפכ"ל המשטרה קבע כי חל איסור מוחלט לשימוש בחניית נכה, וזאת גם לצורך ביצוע תפקיד.