ש"ס תוקפת את הדרת המזרחיים מהשטרות: "ממשלה לבנה"

ועדה מיוחדת קבעה את זהותם של אנשים שיונצחו על שטרות הכסף החדשים בישראל | ש"ס תוקפת את 'הממשלה הלבנה': בושה שאין ייצוג מזרחי על השטרות | יו"ר ועדת הפנים מירי רגב: על הועדה להיות מורכבת מאנשים מכל המגזרים בחברה הישראלית

המערכת הפוליטית שוב סוערת סביב הדרת המזרחיים. הפעם על סדר היום, השטרות החדשים. חכי"ם מש"ס מאשימים את הממשלה ומכנים אותה "הממשלה הלבנה".

קרא עוד:

[postim]

בראיון לערוץ 10 תקף חבר הכנסת דוד אזולאי (ש"ס) ואמר, "אני לא מבין, הממשלה הלבנה הזו לא יודעת שיש אנשי רוח גדולים שהם לא אשכנזים?  מי שאומר לא לדבר על השד העדתי, מקבל עכשיו הוכחה עד כמה מנסים להשכיח את התרבות הספרדית. זו גם הסיבה שלא מצאו לנכון להנציח משורר או איש רוח ספרדי בשטרות החדשים".

"לצערי הרב, גם בפרס ישראל לא מצאו ולו אדם אחד מקרב הציבור העצום של בני עדות המזרח שיכול להתאים", ציין אזולאי. "טוב שש"ס נמצאת כאן כדי להרים את הדגל העדתי, כדי להגיד לאלו שרוצים להעלים אותנו ואת התרבות שלנו, שאנחנו כאן, ואנחנו נמשיך להיות פה. לא ניתן לאף אחד לעשות ככל העולה על רוחו".

חבר הכנסת יצחק כהן מש"ס תקף אף הוא את התנהלות הלוקה בחסר, "זה מביך", אמר כהן. מדובר בפרובוקציה מצד חברי הוועדה שבחרה את הדמויות שיתנוססו על השטרות. "אחרי 65 שנה נראה שלא התבגרנו, אנחנו עדיין חברה שמתעסקת בסופרלטיבים", אמר ח"כ כהן לגל"צ.

"כל העיסוק בנושא הזה הוא מביך ומטופש. מה, מכל בית ישראל לא יכלו לבחור מישהו קצת שונה? חייבים שתמיד יהיה עוד שטנץ? הוועדה היא שיצרה את הפרובוקציה הזו".

ולא רק מש"ס, ביקורת נשמעה גם מצד יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, מירי רגב, שהגישה הצעת חוק לפיה הרכב ועדת השטרות ייקבע על פי "תמהיל עדתי נכון". לטענת רגב, "לא ייתכן שאומה המעצבת את זכרונה על גבי שטרות, תמנה ועדה ללא ייצוג הולם של מגוון העדות בחברה הישראלית. כל חברי הוועדה היו אשכנזים, להוציא ערבי אחד".

"בכוונתי לקבוע בחוק כי בוועדה ישתתפו חברי כנסת, נציגי הממסד הדתי, שופטים, אנשי אקדמיה ואנשים מתחום האומנות – תוך דגש על תמהיל עדתי נכון". ציינה רגב.

2 תגובות

שויון בזכויות!!!

חבל מאוד, שזה כך.
תראו לי מצטיין מזרחי…קצת חסר. אין משהו נגדם. באמת מעניין מי יש.

לעת עתה לדעתי זה כי זה פשוט לא מעניין אותם.
המציאות היא שמעניין אותם להיות אנשי רוח ותוקפנות.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו