8 סגני יו"ר הכנסת חדשים: 'יהדות התורה' בחוץ

הכנסת אישרה את מינויים של שמונה חברי כנסת לתפקיד סגן יו"ר כנסת | יהדות התורה והמפלגות הערביות לא קיבלו נציגות בנשיאות הכנסת | ח"כ יצחק וקנין מש"ס ישמש כסגן חרדי יחיד

חוזרים לשיגרה. הכנסת ה-19 כבר מינתה בכל ועדות הכנסת יושבי ראש. רבות מהן החלו לתפקד ודיונים התבצעו היום ברוב וועדות הכנסת. במהלך השבוע ימונו יו"ר בועדה לפניות הציבור ובועדת מדע ובכך תשלים הכנסת ה-19 את סבב המינויים.

קרא עוד:

[postim]

אתמול (ב) אישרה מליאת הכנסת ברוב של שלושים חברי כנסת ללא מתנגדים, את המלצת ועדת הכנסת למינויים של שמונה סגני יו"ר הכנסת הקבועים. סגני היו"ר שאושרו הם: ח"כ גילה גמליאל (הליכוד ביתנו), ח"כ משה פייגלין (הליכוד-ביתנו), ח"כ חמד עמאר (הליכוד-ביתנו), ח"כ רות קלדרון (יש עתיד), ח"כ פנינה תמנו-שטה (יש עתיד), ח"כ חיליק בר (העבודה), ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי), מאיר שטרית (תנועה), ח"כ יצחק וקנין (ש"ס). הסגנים החדשים יחליפו את שני הסגנים הזמניים.

המינוי של ח"כ משה פייגלין מפתיע לא מעט אנשים. נתניהו לא התכוון להפקיד בידו תפקיד משמעותי, אלא שכנראה חזר בו לאור מספר התפתחיות בתוך הליכוד. ח"כ יצחק וקנין הוא הסגן החרדי היחיד. ליהדות התורה אין נציג בנשיאות הכנסת. בכנסת הקודמת היא זכתה לייצוג וח"כ אורי מקלב כיהן מטעמה כסגן יו"ר הכנסת. כמו כן, לכנסת ה-19 אין סגן יו"ר מטעם מפלגה ערבית. מדובר בחידוש, שכן בכנסת היוצאת, ח"כ אחמאד טיבי כיהן כסגן יו"ר הכנסת.

לתפקיד משמעות רבה. סגן היו"ר מנהלים את ישיבות המליאה לפי תורנות מסיומת, כאשר היו"ר נמצא בחו"ל או שוהה בפגישות בתוך משכן הכנסת או מחוצה לו. כמו כן, סגני יו"ר הכנסת מתכנסים בכל יום שני לדיון בו עוסקים בהצעות החוק שיעלו במהלך השבוע הקרוב, בשאילתות ובהצעות לסדר.

נשיאות הכנסת היא זו שמאשרת את דיוני ההצעות לסדר, ויש לכך משמעות רבה בקידום דיונים או הצעות חוק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו