סופה של שרשרת הדילים? הרב אריאל מבקש לפרוש מהרבנות

בגוף הבוחר את הרבנים הראשיים אין מקום לאנשים שאינם שומרי תורה ומצוות, מתבטא הרב יעקב אריאל בכנס סגור | לדבריו הגבלת גיל הרב המועמד הנה הגיונית ומעיד על עצמו כי הוא מבוגר מדי לתפקיד

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

לפני שבועות ספורים, טרם סומן כמועמד היחיד המוסכם על כלל הציונות הדתית, נשא הרב יעקב אריאל הרצאה בפני רבנים בכינוס סגור ירושלים, שם נשמע אומר כי הגבלת גיל המתמודדים הוא מהלך הגיוני וכי הוא עצמו מבוגר מדי לתפקיד.

קרא עוד:

[postim]

דברי הרב אריאל מתפרסמים בווינט: "מינוי רבנים צריך להיעשות ללא התערבות פוליטית, בגוף הבוחר את הרב הראשי אין מקום לחברים שאינם דתיים, חקיקה פרסונאלית להכשרת מועמדים היא דבר פסול. יבוא אלי מישהו עם כיפה מקופלת על הראש ויגיד לי: 'איך כותבים את השם הזה?" המחיש הרב אריאל. "הוא לא יודע אפילו לכתוב את שמו של הרב. יש לו פתק ביד במי לבחור". הוא טען כלפי יוזמי המהלך, שמאז שנות ה-70 מאפשר לאישים אלה זכות בחירה: "קברתם את הרבנות הראשית".

"הפוליטיקאים מתערבים והציבור מתערב ואנשים שבוחרים לא יודעים מי זה ומה זה", סיכם הרב אריאל את עמדתו, "בוחרים רב בגלל כל מיני שיקולים צדדיים – חלקם 'דילים' וחלקם דברים אחרים יותר חמורים"

על עצמו אמר הרב, "אם אני מקשה על עצמי – גמרנו, עברתי את הגיל, יותר טוב שאני אעשה לביתי. זה בסדר גמור שאדם זקן יפרוש".

הרב אריאל מציע לבטל את הבחירות למועצת הרבנות ולמנות כחברים בגוף זה את זקני הרבנים מכל מגזר, באופן שישקף וייצג את עולם התורה כולו. מאמין כי צעד זה ימנע את הפוליטיזציה של הרבנות הראשית.

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן