בפרק שלם בפני עצמו תוקף דו"ח המבקר השנתי את עיריית אלעד ואת כל צורת התנהלותה • "כבלי חשמל חשופים, אי טיפול במצוקת קטינים וקשישים" עד כדי סכנת חיים • עיריית אלעד: "סתם נטפלו אלינו, ההחמרה לא נעשתה עם אף רשות אחרת"

אלעד במטווח: דו"ח מבקר המדינה שהתפרסם היום (ג') מקדיש פרק שלם בפני עצמו בקטגורית 'דוחות נוספים' לביקורת קטלנית אודות תפקודה של עיריית אלעד.

אחד הסעיפים החמורים בדו"ח שנכתבו לא רק כלפי עיריית אלעד אלא גם כלפי מועצות אזוריות נוספות רבות, הינו מצוקה בלתי מטופלת של קטינים וקשישים בעיר.

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס כותב בדו"ח, כי בעיר אף ליקויי בטיחות חמורים בחיבורי חשמל פיראטיים שפעמים רבות מלווים בחוטים חשופים המהווים 'סכנת חיים', דברי לינדנשטראוס. "עיריית אלעד אפשרה בשנים האחרונות חיבורי חשמל בלתי חוקיים ומסוכנים ברחבי העיר. החיבורים נעשו באמצעות כבלים עיליים ואף בכבלים שהונחו חשופים על גבי הקרקע", כתב.

עוד כתבות ב-JDN:

[postim]

מלבד זאת, גם אירועי 'עשור לאלעד' שנחוגו בעיר הצעירה בעלויות של מליון וחצי שקלים לא התקבלו בעין יפה: "העירייה קיימה בפברואר 2008 אירוע "עשור לאלעד" למספר מסוים של מוזמנים שלא נכללו בו תושבי העיר, בעלות של כ-1.5 מיליון שקל, בלי ששריינה תקציב לאירוע בעוד מועד, בלי שדנה בהיקף ההוצאה בכובד ראש, בלי שקיימה הליך מושכל ומסודר של קבלת החלטות לגבי אופיו ובלי מכרז להפקתו", כתב המבקר.

גם בנושא העסקת עובדים ומכרזי העירייה מתח המבקר ביקורת על עיריית אלעד. בקטגוריה זו נכשלה לדעת לינדנשטראוס גם עיריית בית שמש.

בדו"ח המשתרע על פני יותר מחמישים עמודים ממשיך מבקר המדינה ופורש את 'בעיותיו' עם עיריית אלעד, ביניהן: עבודות פיקטיביות, אי טיפול במקרי מצוקה ו"המתנה של לילה שלם בעת נזילה במערכת ההשקייה של העיר".

עיריית אלעד: סתם נטפלו אלינו

בתגובה לדו"ח הקשה אמרה עיריית אלעד, כי ברור שנעשה כאן ניסיון לבודד את הרשות מכל שאר הערים, ולבקר אותה מתוך הקצנה של הפרמטרים השונים. "עם אף רשות אחרת לא החמירו", למרות שרשויות אחרות חרגו יותר, לדבריהם: "יש כאן תחושה של היטפלות".