המשטרה נערכת: "יוקמו טריטוריות בטחוניות"

בעקבות איומים ומידע מודיעני קונקרטי, נערכה משטרת ישראל בכוחות מתוגברים ובמערך אווירי להגן על הבטחון גם באירועים הומי אדם ובצירים פקוקים לרגל חג החנוכה • אם ה' לא ישמור עיר

היערכות משטרתית: משטרת ישראל הקימה מערך אווירי מיוחד שיעזור לכוחות הרגליים לשמור על הבטחון והסדר במהלך חג החנוכה, בעקבות מידע מודיעיני אודות איומים ממוקדים, כך הודיע דובר המשטרה היום. ההיערכות על רקע ימי החג המאופיינים בהתקהלויות רבות ובתנועה ערה בכבישים.

כתבות נוספות בJDN:

[postim]

בימים אלה מורגשת תנועה ערה במרכזי קניות, אתרי נופש ובמקומות בילוי. כמו כן, קיים צפי לתנועה מוגברת בצירים עירוניים והבין עירוניים. לפיכך, מחוזות משטרת-ישראל, משמר הגבול, אגף התנועה וכן אלפי מתנדבים השלימו את היערכותם וזאת כדי לשמור על הביטחון והתנועה במהלך שמונת ימי החנוכה והשבת שבתוכם.

בימים האחרונים, כלל מחוזות משטרת-ישראל מקיימים הערכות מצב הנוגעות למקומות רגישים ותרחישים צפויים, הערכות המצב הן על בסיס ניתוח האיומים והאירועים הקודמים וכן על בסיס מידע מודיעיני קונקרטי.
בתוך כך, בימי החג, אלפי שוטרים, שוטרי משמר הגבול ומתנדבים יתפרסו ממרחב התפר ועד פנים הערים על בסיס פקודת "מגן" בדגש על מקומות הומי קהל.

כבר בתחילת החודש החלה פעילות מוגברת כנגד שוהים בלתי חוקיים תוך מתן דגש לאכיפה כנגד מסיעים, מעסיקים ומלינים. בימי החג, עצמו, יוקמו מחסומים נייחים וניידים בכניסות לערים ובאזורי קו התפר ויבוצעו בדיקות בכלי רכב ובכבודה.

נוכחות מוגברת של משטרת התנועה

שוטרי משטרת התנועה יפעלו באופן מוגבר לאורך כל ימי החג בדגש על צירים בינעירוניים, וזאת כדי למנוע שיבושים ופגיעה בשגרת החיים. מסוקים של היחידה האווירית יסייעו בהכוונת תנועה וויסות עומסים. ממערך האבטחה ינחו את הקב"טים במוסדות ובמתקנים מאובטחים להגברת העירנות. באירועים המוניים תחת כיפת השמיים, המקום יוכרז כ"טריטוריה ביטחונית" שם תוקם נקודת משטרה לנוחיות הציבור.

משטרת ישראל קוראת לציבור לגלות ערנות ובמקרה ועולה חשד כלפי אנשים, רכבים או חפצים חשודים לא להסס ולהזעיק את כוחות המשטרה באמצעות מוקדי 100 ע"מ אלה יוכלו לטפל במהירות ובאופן מקצועי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *