בראיון חריף לערוץ הכנסת תקף יו"ר וועדת הכספים את הממשלה בכך שלא עושה מספיק עבור השכבות החלשות, וכי כל וועדת טרכטנברג אינה אלא ספין תקשורתי בלבד

בראיון חריף ביותר לערוץ הכנסת דיבר יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני על ענייני הכלכלה הבוערים שנמצאים על הפרק, וטען כי כל וועדת טכטנברג אינה אלא ספין של הממשלה מול העם והכנסת.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

[postim]

בהתייחסו לוועדה אמר גפני כי הוא "סבור שהקמת ועדת טרכטנברג היה ספין ממשלתי. אין בדו"ח הוועדה המלצות שיחייבו את הממשלה להוציא כסף ולהעביר למעמד הביניים ולשכבות החלשות. הכנסת פועלת בכמה מישורים בכדי להקל על מעמד הביניים".

גפני התייחס בדבריו לרפורמה במס, שלדבריו עברה בוועדת הכספים לפני כשנה, עוד לפני דו"ח טרכטנברג. לדברי הח"כ, התנהל קרב על הפחתת הריבית למשכנתאות כאשר בעניין זה הממשלה היא זו שהייתה צריכה להכניס את 'היד לכיס' ולכן הממשלה התנגדה לכך.

"חוק חינוך חינם מגיל שלוש, מונח על שולחן הכנסת כבר משנת 1984. הממשלה צריכה להעביר את זה, זה בכלל לא נוגע לוןעדת טרכטנברג".

טרכטנברג: כיבוד ב-790 אלף ש"ח ל-60 פרופסורים

"חוץ מזה שישבו 60 פרופסורים והיה להם כיבוד על השולחן בסכום של 790 אלף שקל, אין שום חידוש שהוועדה הביאה. להפך, יש דברים שהועדה לא נגעה בהם, כמו בנושא הדיור, שעל זה קמה המחאה בקיץ האחרון, הם לא הביאו פתרונות.

"שר השיכון שעושה כמיטב יכולתו בעניין, עושה את זה בלי שום קשר לוועדה. גם בעניין המים, החשמל ויוקר המחיה הועדה לא באמת טיפלה. לכן הועדה היא ספין ממשלתי ואין לה שום היבט מעשי כלפי המחאה שקמה בקיץ".

עוד אמר ח"כ גפני כי "אני מביא כבר מחר לאישור ועדת הכספים את הצעת החוק לפיקוח על מחירי המים". בעניין מחירי המזון אמר ח"כ גפני כי ייבחן כל נושא "הריכוזיות גם בתחום המזון, וכן בתחום הטייקונים שמחזיקים גם במפעלים הריאליים וגם במוסדות הפיננסיים, וכן בתחום התקשורת שזוהי סכנה גם לדמוקרטיה".

לדבריו, "ועדת הריכוזיות אמורה לפרסם את המלצותיה כבר בשבועות הקרובים. אנחנו נבחן את המלצות הועדה ונראה איך אנחנו נפעל בנידון".

"על הממשלה לעשות יותר בניסיון להביא להוזלה משמעותית ביוקר המחיה. אנחנו בוועדת הכספים נאשר כל חוק שהממשלה תביא שיקל על מעמד הביניים והשכבות החלשות".