חברי הכנסת החרדים קוראים לשר אהרונוביץ' לקחת אחריות: היה פה כשל תחבורתי בכל קנה מידה | בתגובה אומר השר, "אני האחרון שאברח מאחריות, יש פה הפקת לקחים. לכולנו" | השר מתעקש כי החגיגות היו הצלחה גדולה וכי לא היתה קריסה

על רקע קריסת מערכות התחבורה בל"ג בעומר השנה במירון, קיימה הבוקר (רביעי) מליאת הכנסת דיון בשאילתה דחופה, שהגיש חבר-הכנסת יעקב אשר (יהדות התורה) בנידון.

קרא עוד:

[postim]

בין הח"כים שנשאו דברים, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס) וח"כ מנחם אליעזר מוזס, שאמר כי צריך רמטכ"ל שיפקד על מירון. ח"כ מקלב קרא לשר לביטחון פנים שלא לחמוק מלקיחת אחריות. "היה פה כשל תחבורתי בכל קנה מידה. קח אחריות על המחדל".

השר אהרונוביץ' השיב לשאילתה של חברי הכנסת החרדים ואמר, "שלושים שנים אני מלווה את החגיגות במירון ועוד לא ראיתי מספר חוגגים גדול כל כך, ולמרות זאת החגיגות היו הצלחה גדולה", אמר השר.

אהרונביץ סיפר כי קרוב לחצי מיליון בני אדם השתתפו השנה בחגיגות, במתחם קטן ומזג אוויר קשה והאירוע הסתיים ללא נפגעים. "אנשים המתינו בחניונים שעתיים-שלוש לכל היותר. המשטרה מנעה לינה באוהלים ובסככות שאינן בטוחות, העלולות להפוך למלכודות אש, ולכן רבים ביקשו לחזור לביתם עוד באותו הלילה. נוצרו עיכובים אבל בשום שלב מערך ההסעות לא קרס".

"אני האחרון שאברח מאחריות, יש פה הפקת לקחים. לכולנו".

"צריך מנהל אירוע, תאמינו לי, תמיד התרעתי שמישהו שם צריך להוביל את המהלך. צריך להפיק לקחים אבל יותר חשוב לי להקים מנהלת, רשות שתסדר ותנהל את המקום ותפתור את כל הבעיות", הוסיף השר.

השר הסביר כי בראיה מקצועית, כשעולים 2,000 אוטובוסים ויש אנשים שלא יורדים מההר והחניונים מלאים, אין איפה להכניס את האוטובוסים והכל פקוק.

השר המליץ בסיום דבריו שהועדה תמשיך בדיונים ושסוף סוף יקימו גוף שיקח את האחריות וכולם יצטרפו פנימה, והבטיח כי המשרד יציף את כל הלקחים שלהם.