משפט ליברמן: דני אילון העיד נגד השר לשעבר

הפגישה בינינו במהלכה שוחחנו על נושא בן אריה, לא הייתה פגישה מתוכננת, אומר דני אילון במשפט ליברמן | סגן שר החוץ לשעבר הוא העד המרכזי במשפט ליברמן הנאשם במרמה ובהפרת אמונים

סגן שר החוץ לשעבר, דני אילון, הגיע הבוקר לבית משפט השלום בירושלים למתן עדות במשפטו של אביגדור ליברמן, המואשם בעבירת מרמה והפרת אמונים בפרשת קידומו של השגריר לשעבר, זאב בן אריה.

קרא עוד:

[postim]

עם כניסתו של ליברמן לאולם, התייצבו השניים זה מול זה – אך לא החליפו מילה בינהם.

בהמשך עלה אילון מעל דוכן העדים והחל למסור את עדותו מול התובעת, עו"ד מיכל סייבל-דראל. "אם היו מינויים שגויים, הייתי אומר לליברמן שזה לא ראוי ואנחנו יכולים לחטוף. לפעמים הוא שמע לי ולפעמים לא. חשבתי שאני אמור לבצע כל מה שהוא מבקש ממני, כל עוד זה לא סותר את כללי המנהל התקין", הסביר אילון.

על כינוס ועדת המינויים לפני מינוי של השגריר בן אריה, השיב אילון: "הוא אמר לי שהוא המועמד הכי טוב וזה הפתיע אותי, כי לא ידעתי שהוא מועמד. הפגישה בינינו, במהלכה שוחננו על נושא בן אריה, לא הייתה פגישה מתוכננת".

"לא ידעתי דבר על כך שבן-אריה העביר לליברמן מידע סודי מבקשת חיקור הדין שביקשו רשויות האכיפה בישראל בעניינו", הוסיף. "גם על הדו"ח שמתח ביקורת על כהונתו של בן-אריה בלטביה לא ידעתי דבר".

על הדחתו מישראל ביתנו אמר אילון, "אין לזה שום משמעות מבחינתי".

אילון, נחשב לעד המרכזי בפרשה, והוא יעיד כי ליברמן זימן אותו ואמר שיש למנות את בן אריה לתפקיד השגריר בלטביה לצורך קידום המינוי.

התביעה טוענת כי ליברמן הביא את ההצעה למינוי בן אריה לשגריר בלטביה לאישור ועדת השרים למינויים ולאישור הממשלה, למרות שידע על מעילת השגריר.

אילון אמר בחקירתו כי "גל ציין בפניי שליברמן דיבר איתו וביקש ממנו לדאוג למינוי של בן אריה. עוד ציין כי יועץ השר, שרון שלום, דיבר איתו על המינוי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *