אילון מעיד במשפט ליברמן ומספר על מינוי השגריר בלטביה | עורך דין וינרוט המייצג את ליברמן, מטיח בו כי מדובר בנקמה | אילון: "צר לי שישנן שמועות כאלה. הדבר הזה לא נכון ופוגע בי. זו דרכי"

הבוקר (חמישי) עלה דני אילון, מי שהיה סגן שר החוץ לשעבר, לדוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם מתקיים משפט ליברמן המואשם בעבירת מרמה והפרת אמונים. אילון משמש כעד מרכזי בתביעה נגד שר החוץ לשעבר.

קרא עוד:

[postim]

אילון עמד בראש ועדת המינויים של משרד החוץ. בעדותו סיפר על הליך המינוי ועל פגישה שקיים עם ליברמן קודם להליך המינויים. "אני ראיתי את עצמי כאיש אמונו ונציגו של מר ליברמן, וכנציגו בוועדת המינויים אני נותן לו את הטון להחליט על המינויים. אם היו מינויים שלא היו נראים לי, הייתי אומר לו את זה בארבע עיניים. שר החוץ היה מעורב במינוי אנשים בכירים. לא יעלה על הדעת ששר החוץ לא יהיה מעורב בזה, הרי זה לא רק מזכותו אלא גם מחובתו. המעורבות העיקרית שלו הייתה במקומות מרכזיים בעולם, למשל לשגריר ישראל באו"ם, בלונדון ובמקומות נוספים הוא היה מעורב".

"ליברמן אמר שבן אריה הכי טוב"

במהלך החקירה הנגדית, ניסה עורך הדין יעקב וינרוט, המייצג את ליברמן, לקעקע את עדותו של אילון.

נזכיר כי אילון הודח מרשימת ישראל ביתנו לכנסת הנוכחית.

לטענת וינרוט, אילון בדה דברים מלבו, שיקר כשאמר שמישהו ממשרד החוץ סיפר לו על הקשר בין בן אריה לליברמן והשלים פרטים שלא קרו בעדותו במשטרה, על מנת לפגוע בליברמן ממניעי נקמה על הדחתו.

אילון אמר לעו"ד וינרוט: "אני מבין את תפקידך, גם אני ניסיתי להגן על אותו נאשם במשך ארבע שנים".

וינרוט לא נשאר חייב והשיב: "אין לי ספק שאתה אזרח שומר חוק, לפחות במובן הקפקאי של המילה".

על הטענה לפיה הוא פועל ממניעי נקמה, אמר אילון: "אני לא נוקם ומבחינת המשפט, אין לזה שום משמעות מבחינתי", אמר אילון, שהודח מרשימת ישראל ביתנו לכנסת הנוכחית. "צר לי שישנן שמועות כאלה. הדבר הזה לא נכון ופוגע בי. זו דרכי".