לפיד לא עידכן את נתניהו ופישר על תוכניתו הכלכלית החדשה לפיה יגדיל את יעד הגרעון ל4.9% ב2013 | נתניהו: " לפיד מתנהג באופן סוליסטי"

בשעה ששר האוצר יאיר לפיד הטיל אמש (רביעי) פצצה כלכלית (לפיו הוא יגדיל את יעד הגרעון לרמה של חמישים מיליארד) מסתבר שראש הממשלה ונגיד בנק ישראל כלל לא ידעו על התוכנית החדשה של לפיד.

קרא עוד:

[postim]

בכירים בבנק ישראל ובמשרד ראש הממשלה הופתעו אתמול (רביעי) מהפרסומים בתקשורת שבו הציג שר האוצר יאיר לפיד, את התוכנית החדשה – שלפיה יעד הגירעון ב-2013 יזנק ל-4.9% תמ"ג, לרמה של כ-50 מיליארד שקל, (תוספת של 6 מליארד שקלים) בפועל – הקיצוץ עצמו נחתך לחצי, כפי שבדיוק חלמה יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ'.

מקורבים לראש הממשלה אמרו כי נתניהו הופתע מהתנהגות לפיד וכי הוא כועס על המהלך שנעשה בחתף ללא שעודכן על כך – "מתנהג באופן סוליסטי ולוקח את התקציב לכיוון האישי שלו" אמר הערב נתניהו. בכיר בסביבתו של נתניהו אף סיפר הערב לערוץ 10 כי ראש הממשלה אומר ש"אין טעם להשלות את העם לגבי יעד הגירעון. גם אם המשמעות היא יותר פרזנטציה לעתיד הקרוב, "זו החלטה לא נכונה. צריך לבצע את הגזירות עכשיו ולא להשאיר אותן להמשך".

נתניהו יצטרך לשבת עם נגיד בנק ישראל ולהחליט האם לקבל את הזיגזג החדש של שר האוצר הטירון.

מנגד במשרד אוצר דוחים הערב (חמישי) את טענת בנק ישראל ומשרד ראש הממשלה שהופתעו . לעמדתם, כבר לפני כשלושה שבועות הציג לפיד אפשרות להודיע על יעד גירעון גבוה ל-2013.