הרב יעקב אריאל הציג את מועמדותו לרבנות הראשית, יכהן עם הרב עמאר

לאחר הדיל: רבני הציונות הדתית הודיעו: המעומד מטעמנו לרבנות הראשית הוא הרב יעקב אריאל | כעס בדגל התורה על דרעי שהפר את ההסכמים

לאחר שבש"ס ובבית היהודי סיכמו על "דיל" שיביא לבחירתם של הרב שלמה משה עמאר והרב יעקב אריאל לרבנות הראשית, הכריז הערב רשמית – הרב יעקב אריאל על הצטרפותו למירוץ.

קרא עוד:

[postim]

בשעות הצהריים חשף אתר ynet כי הושגו הבנות בין שתי המפלגות בדבר זהות הרבנים הראשיים הבאים, עתה הרב יעקב אריאל, הצטרף באופן רשמי למרוץ ונאות ליוזמתו של הרב חיים דרוקמן – להעמידו כנציג הציונות הדתית.

הרב אריאל הצהיר הערב ואמר "אחריות עם ישראל על כתפיי", והוסיף: "בעת הזו, כדי למנוע מחלוקות שהן לא לכבודה של הרבנות הראשית לישראל, אני לוקח על עצמי את המועמדות – על מנת לעמוד בכל המשימות והאתגרים הניצבים לפתחה של הרבנות הראשית שבהם אני עוסק שנים רבות".

אחר הצהרים (ראשון) הודיעו רבני הציונות הדתית על החלטתם לאשר את הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין ש"ס לבין הבית היהודי – בנוסף הודיעו חברי צוות "שבעת הזקנים" על החלטתם לתמוך ברב יעקב אריאל לתפקיד הרב הראשי האשכנזי.

את החלטתם פרסמו בכינוס שיזם הרב חיים דרוקמן והוזמנו אליו הרב נחום אליעזר רבינוביץ, הרב דב ליאור, הרב זלמן מלמד, הרב צפניה דרורי ורבנים נוספים.

רק בשבוע שעבר התחייבו בש"ס כי לא יעשו כל צעד מבלי להיוועץ עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, אולם הבטחות לחוד ומעשים לחוד היו"ר החדש של ש"ס אריה דרעי הסיר את הכפפות, ובהחלטה הראשונה סגר את הדיל מבלי לעדכן את חצרות הרבנים האשכנזיים על הדיל המתגבש.

ב"דגל התורה" כועסים הערב על דרעי שלא הביא לעיונם את הטיוטה המתגבשת בין הבית היהודי לש"ס, והזכירו כי בסיבוב הקודם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל התנגד בצורה נחרצת למינוי הרב אריאל לרבנות הראשית.

מאחורי הקלעים הושגו הערב הבנות מול ש"ס – שיביא לקידום המהלך. בבית היהודי קיבלו מסרים מביתו של הרב לאו כי הרב לא יציג את מועמדותו למרות הצהרות שנשמעו לאחרונה מפי מקורביו.

בתוך הבית היהודי קיימת מחלוקת בין היו"ר נפתלי בנט לבין שר השיכון אורי אריאל על זהותו של המועמד, אולם בסוף הערב נחרץ גורלו של הרב יעקב אריאל שיקבל תמיכה הן מהבית היהודי והן מסייעת ש"ס שתתמוך במועמדותו לרבנות הראשית, בתמורה להמשך כהונתו של הגרש"מ עמאר בתפקיד הרב הראשי הספרדי.

2 תגובות

תראו, בדרך כלל כתבות כאילו הם לא מצוינות באמינותן.. (בלשון עדינה)
אבל לו זה כך.. חבל אריה חבל
רק נכנסת וכבר אתה גורם לאנשים בפנים לכעוס?
נכון זה כיף להרגיש שאתה עכשיו יו"ר הבלעדי ואתה יכול חופשי להחליט מה לעשות…
אבל בכל זאת.. לא כדאי
לא ילד קטן מנע את מיניו הקודם כי אם גדול הדור , ואתה יודע היטב כמה אתה אמור להיות כפוף גם להוראותיו.. כן אפילו שהוא לא אוכל קטניות בפסח
ואל תיתמם כי אתה מבין טוב מאודד
חבלשלא יכולתלעמוד חזק מול אנשים שקנו אותך ואת מנדטיך -בוחריך
במחי דיל ..
תחשוב על זה

נא להכיר!! זה ההבדל בין היראשת שמים של אלי ישי שמרן אמר עליו שבוע שעבר שעשה הכל מתוך ענוה, לבין השחצנות המכוערת של דרעי!!!
אולי עכשיו נתחיל לקלוט כמה טוב היה ישי!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *