חודש לאחר 'מכת' הארבה שפשטה על שדות הנגב, היום (שני) גילו החקלאים כי מיליארדי חגבים בקעו מביצים שהוטלו לפני כחודש והם מאיימים להשמיד את כל היבול החקלאי | יו"ר מועצת רמת הנגב קורא להכריז על רמת חירום

הריסוס כשל: חודש לאחר מכת הארבה שפשטה על איזורים רבים ברחבי הארץ, היום (שני) הופתעו תושבי מועצת רמת הנגב לראות מיליארדי חגבים שפשטו על שדותיהם והחלו לכלות כל חלקה טובה.

קרא עוד:

[postim]

החגבים בקעו מביצים שהוטלו במהלך מכת הארבה שהגיעה לישראל לפני כחודש. יו"ר המועצה האזורית רמת נגב, שמוליק ריפמן קרא להכריז על מצב חירום וטען כי "משרד החקלאות איבד שליטה ואין בידיו הכלים הראויים לעמוד במשימה של השמדת מיליארדי החגבים".

ריפמן שלח מכתב לנתניהו בו כתב, "אדוני ראש הממשלה, מכת הארבה עלולה להיות אסון ממשי. אני פונה אליך להכריז על מצב חירום בנושא ולהטיל על משרד הביטחון את המשימה הלאומית להשמדת מתקפת הארבה, בשיתוף הגורמים המקצועיים במשרד החקלאות".

ממועצת רמת הנגב נמסר כי החגבים מתרכזים במספר מוקדים ותוך מספר ימים הם צפויים להתחיל לעוף ואז הנזק יגדל משמעותית.

במהלך הערכת מצב שקיים אתמול (ראשון) שר החקלאות יאיר שמיר ב'מעיין הבודדים' בנגב אמר השר "כפי שהתמודדנו בהצלחה עם נחילי הארבה הראשונים באוויר, משרד החקלאות ממשיך בניטור ובמתן מענה מקצועי ויעיל למיגור התופעה ומניעת התפשטות הארבה אל עבר השטחים החקלאים".