גזירותיו הסופיות של שר האוצר: עוד קיצוצים, עוד העלאת מסים

שר האוצר חותך בבשר החי ואינו מהסס להמשיך ולחתוך | הצעה סופית הועברה לשרי הממשלה שידונו בה ביום שני הקרוב | קיצוץ של 2% בתקני כוח אדם והוצאות שכר של הממשלה, קיצוץ של 1.5 מיליארד שקל בתקציב החינוך ותשתיות, קיצוץ של שני מיליארד שקל בקצבאות ילדים ויש גם העלאת מסים

התוכנית הכלכלית שהתגבשה באופן סופי באוצר, כוללת בתוכה קצת יותר גזירות ממה שציפינו להן עד כה, לפי פרסומים ודיווחים. לפיד, כך עולה מן ההצעה, אינו מסתפק בקיצוצים והעלאות מס, הוא רוצה להדק את עניבת החנק סביב צוואר האזרחים, יותר ממה שחלמו.

קרא עוד:

[postim]

הצעת התכנית הכלכלית לשנים 2014-2013 נשלחה לשרי הממשלה והם ידונו בה ביום שני הקרוב.

ההצעה כוללת העלאה של מס ההכנסה ב-1.5% החל משנת 2014 בכל מדרגות המס, העלאת המע"מ ב-1% לרמה של 18%, העלאת מס החברות ל-26%; העלאת מסים על סיגריות ואלכוהול. העלאות המסים צפויות להגדיל את הכנסות המדינה בסכום של 4 מיליארד שקל ב-2013 ו-14 מיליארד שקל ב-2014. חלקן של ההעלאות ייכנסו לתוקף מיידית והאחרות בתחילת השנה הבאה.

עוד כוללת תכנית האוצר, שורת צעדים שיקדם משרד האוצר במסגרת חוק ההסדרים.
קיצוץ מיידי בכוח האדם בשירות המדינה של 1% ועוד קיצוץ של 1% בתחילת 2014. בנוסף, נקבע כי לא יוקצו תקנים חדשים לכוח אדם בשירות המדינה עד שנת 2015 וכי החל משנה זו יקוצץ תקציב השעות הנוספות ב-10%.

תקציב החינוך יופחת במיליארד חצי שקל בשנה, קצבאות הילדים יופחתו בקרוב ל-2 מיליארד שקל בשנה, ותקציב משרד התחבורה יופחת ב-1.2 מיליארד שקל, זאת על ידי על ידי דחיית פרויקטים לסלילת כבישים ברחבי הארץ.
הצעת התקציב נתונה לשינויים. במהלך דיון שרי הממשלה, צפויים הם להציג את הסתייגויותיהם מהמלכים המוצעים. יתכן שסעיפים שונים יוסרו או ישונו בהתאם לדרישות השרים, בטרם תוגש ההצעה הסופית לכנסת, עד תחילת חודש יוני. לאחר מכן, יעבור החוק תהליך של עבודה במסגרת ועדת הכספים, שתכניס בו בוודאי שינויים נוספים לפני הבאתו לאישור במליאה, לא יאוחר מה-1 באוגוסט.

במידה ואכן תאושר ההצעה, תצליח הממשלה לקרב, ככל שניתן, את הגירעון של שנת 2013 לרמה של 4.65% ולחור לרמת גירעון סבירה (3%) ב-2014. בנוסף, הקיצוץ בתקציב נועד לאפשר לממשלה לשמור על מגבלת ההוצאה שמכתיב חוק התקציב. חוק התקציב קובע כי הוצאות הממשלה לא יכולות לגדול מעבר לרמה מסוימת, ללא קשר להיקף ההכנסות ממסים. על פי ההצעה שאישרה הממשלה ביום ראשון האחרון, תעמוד הממשלה במגבלת ההוצאה ב-2014 אך תחרוג ממנה ב-2013, בהיקף של 6.5 מיליארד שקל.

5 תגובות

לפיד נפל על הראש הוא לא יודע מה זה עוני.

לפיד נפל על הראש הוא לא יודע מה זה עוני.

ושם אמו שולמית
וסימנך [אצל הקלל] ושם אמו שלומית בת דברי למטה דן
יאיר בן שולמית לפיד שר"י

נראה לי ששנאת חרדים מעבירה אותו על דעתו
וזה גם פוגע בשכבות החלשות ולזה הוא לא שם לב!!!
כמו שור זועם שרואה מטפחת אדומה….

נראה לי ששנאת חרדים מעבירה אותו על דעתו
וזה גם פוגע בשכבות החלשות ולזה הוא לא שם לב!!!
כמו שור זועם שרואה מטפחת אדומה….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *