תקציב הגזרות: מס נוסף על כל שקל שנכנס

העלאת המע"מ באחוז שעתידה להיכנס לתוקף כבר בשבוע הבא, מהווה הטלת מס נוסף על כל שקל שהרווחנו | גם אם איננו מגיעים לשיעור של חבות מס וגם אם מדובר במלגת לימודים שקיבלנו מהכולל

מס שלא מתחשב בהכנסה: עוד לפני אישור התקציב שרק היום הועבר לעיונם של חברי הממשלה וכבר הספיק לעורר סערה ציבורית, יכנס לתוקף, אולי כבר בשבוע הבא, העלאת המע"מ באחוז נוסף והעמדתו על 18%.
הסיבה שבגינה גזירת המע"מ תהיה הראשונה המוטלת על הציבור, נעוצה בעובדה שבאפן אבסורדי, בכדי לאשר אותה אין צורך בחקיקה ואפילו חוק ההסדרים מיותר. שר האוצר צריך פשוט לחתום על צו, ליידע את וועדת הכספים של הכנסת במהלך, והופה, כולנו נשלם יותר על כל מוצר שנרכוש מהיום והלאה.

קרא עוד:

[postim]

העלאת המע"מ מהווה, הלכה למעשה, מס של אחוז נוסף המושת על כל הכנסותינו, בין אם מדובר בהכנסה בקצבת ילדים (שתקוצץ אף היא) ובין אם מדובר בהכנסה ממלגת לימודים בכולל (שעוד לא ידוע מה יעלה בגורלה, תלוי בהחלטות הועדה לשוויון בנטל) וגם אם מדובר בהכנסה מעבודה בה אנו משתכרים שכר נמוך שאינו מגיע לשיעור חבות המס.

הסיבה פשוטה: כמעט כל ההכנסה של משפחה חרדית ממוצעת עובר להוצאה מיידית עבור מחיה והוצאות שוטפות. גם מה שנחסוך לצורך נישואי הילדים למשל, ישמש בבוא היום להוצאה עבור רכישת מוצרי חשמל או להוצאות החתונה האחרות, שעבור כולם נשלם את המחיר בתוספת מע"מ שיתייקר באחוז נוסף.

מי יפגע פחות מהעלאת המע"מ? – אלו המשתכרים יפה, וחלק גדול מהכסף מיועד לחופשות בחו"ל, שם לא ישלמו על הוצאות החופשה מע"מ, וכן אלו המשקיעים את כספם בחו"ל, ואינם משלמים מע"מ על השקעה מחוץ לגבולות המדינה.

כך יוצא כי ככל שהמשפחה משתכרת פחות, היא מוציאה יותר אחוזים מסך ההכנסה על הוצאות מחיה שוטפות – ועליהן מוטל מס של אחוז נוסף, בדמות העלאת המע"מ.

הציבור החרדי אינו נופש באילת, שם ניתן לרכוש מוצרים בפטור ממע"מ, וממעט לנפוש בחו"ל. מיום העלאת המע"מ ואילך יגרע מכל הכנסותיו אחוז נוסף, וזה עוד לפני הקיצוצים האחרים.

לפיד מיהר לאמץ את העלאת המע"מ שכן מדובר בכסף גדול. עלייה של אחוז אחד במע"מ עשויה להניב לקופת המדינה 400 מיליון שקל כל חודש וכמעט 5 מיליארד שקל בשנה.

5 תגובות

זה מס גם על כסף שלא נכנס, כי גם אם אין לי שום הכנסות או שההכנסות לא מספיקות ואני צריך ללוות כסף כדי להתקיים, גם אז אשלם אחוז אחד נוסף מהכסף שלויתי, למדינה. זה לא מס על הכנסה, זה מס על הצריכה, זה מס על עצם העובדה שאתה צריך לאכול, לשתות, לגור, ליסוע, לדבר בטלפון, וכל פעולה ופעולה שאתה עושה במהלך היום שעולה לך כסף, וכל החיים עולים כסף כידוע. אתה קיים? תשלם!
מה יש? גם בסדום זה היה ככה.

שקל על כל נשימה שאתה נושם! חוצפה! אתה נושם חמצן ומחזיר פחמן!

זו הגזירה הבאה של לפיד…

הולכים ומתקרבים לקומניזם.
לפי הקצב הזה, נצטרך בסוף לתת את כל המשכורת למדינה, והם ברוב טובם יואילו לתת לי אי אלו אחוזים מזה.
בחשבון פשוט תראו שזה כבר כמעט 50% (לבעלי השכר הגבוה זה הרבה יותר מ-50% מס הכנסה [מ"ה בטו"ל מע"מ])

לפני שבר גאון, הוא מטפס למעלה למעלה ולולט במדינה ביבי סותם את הביב שלו, אבל הנפילה תהיה מוחצת חכו חכו, הרשע הזה השעה משחקת לו אבל לא נשאר שום רשע בעולם כולם עברו ונמוגו והטמא הזה עוד יראה את סופו בקרוב יש מספיק חברה שהצביעו לו שיעשו את העבודה

הגיע הזמן להקים גוף תמיכה מחו"ל שיתמוך בכל הבני תורה בצורה כזאת שמתנתקים מהמדינה טוטלית, באמת מה כבר נשאר לנו מהם אחרי כל הגזירות הללו? בשביל הקצת שנשאר לא כדאי להתלכלך על לקחת כסף מהמדינה הרצוצה הזו וחבל לתת לה זכות קיום ע"י שנותנת כמה עצמות לחרדים, צריך דחוף לדאוג לתהליך כזה של התנתקות חד צדדית מתקציביהם ולקחת רק מנדיבי עם בחו"ל באופן שהמדינה לא תוכל לשים יד גם על הכסף הזה…. ובכמות כזו שלא יוכלו להם הגזירות כלום, פשוט לעשות מהם צחוק מהמטורפים האלו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *