"מתן גושפנקא ל'נשות הכותל' הינו מתן גושפנקא לעריכת פרובוקציות, לליבוי הרוחות ולהגדלת הקיטוב והפערים בחברה", כך כותב ח"כ הרב אורי מקלב במכתב ששיגר לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הוא מביע חשש מהכשרת הפגיעה בקדושת הכותל המערבי וברגשות המתפללים

בעקבות פסיקתו החמורה של בית המשפט בו התיר ל'נשות הכותל' לערוך פרובוקציות טקסיות ברחבת הכותל המערבי, תוך פגיעה חמורה בקדושת המקום וברגשות המתפללים, שיגר ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) מכתב כואב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו הוא מזהיר אותו מהשלכות הפסיקה.

קרא עוד:

[postim]

"החלטה קוטבית זו שנקבעה בבית המשפט ושתפגע בציבור על רוב שדרותיו, הינה קריטית והרת גורל לעם היהודי כלו בארץ ובתפוצות. היא מהווה חציית קווים אדומים בסטאטוס- קוו שהיה קיים זה 45 שנה בכותל המערבי. מימוש הדבר על ידי אותה קבוצת נשים תגרום ללא ספק, לסערת רוחות, לליבוי רגשות ולקיטוב קיצוני בעם אשר אחריתם מי ישורן", מזהיר ח"כ הרב מקלב במכתבו.

"למותר לציין כי הכותל המערבי הינו המקום היחיד שנותר עד היום מחוץ למעגלי הקונטרוברסיה, הפילוג, הקיטוב, והפערים בעם, כאשר מכל רובדי הציבור מגיעים אליו לשאת תפילה במקום המקודש לכל", כותב ח"כ הרב אורי מקלב ומוסיף: "מתן גושפנקא ל'נשות הכותל' לערוך את טקסיהם ברחבת הכותל הינו מתן גושפנקא ולגיטימציה לעריכת פרובוקציות, לליבוי הרוחות ולהגדלת הקיטוב והפערים בחברה הישראלית, כשהאחריות לכך על כל המשתמע מכך תהא מונחת על כתפיה של הרשות המשפטית".

לדברי ח"כ הרב אורי מקלב, "מנהגים וטקסים שמתאימים לקומץ קטן, וגורמים לפגיעה ברגשותיהם של רבים אחרים ניתן לקיים במקום פרטיים, אולם לא ניתן בשום אופן לקיימו במקום זה המקודש לציבור כולו. אני מבקש וקורא לך למנוע שיסוי בעם וקיטוב הפערים בו ולהשאיר את הכותל כמקום המאחד את העם כולו, מחוץ למחלוקות ופילוגים".