יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' מכנה את לפיד בוגד לאחר שנחשפה להצעת התקציב | "לפיד מקצץ באכזריות, בזחיחות ובלי בושה בכלל" | עיני מפתיע: אם המחאה החברתית תתחדש, ההסתדרות תצטרף אליה

היא יכלה להיות שרת האוצר וייתכן שאילו כך, הכול היה נראה אחרת. אבל כעת לא נותר לה אלא לתקוף את מי שעקף אותה והתיישב על הכיסא הנחשק: יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' תוקפת את שר האוצר ואת הצעת התקציב שהגיש. היא איננה בוררת מילים ובחריפות מכנה את לפיד, 'בוגד' שהפר את הבטחותיו לבוחריו.

קרא עוד:

[postim]

"לא רק שהוא עושה 180 מעלות להיפך ועושה בדיוק את מה שקודמו שהוא ביקר כה קשות עשה, אלא שהוא עושה את זה באופן הרבה יותר עמוק, הרבה יותר אכזרי, הרבה יותר ציני עם הרבה יותר זחיחות ובלי בושה בכלל", אומרת יחימוביץ'.

בתוך כך מפתיע עיני ובראיון שמסר הבוקר, אמר כי אילו תתחדש המאה החברתית, ההסתדרות תצטרף אליה. לא ברו למה התכוון עיני בדבריו, שעה שעוד לא עברו 24 שעות מאז ישב לצד לפיד ושניהם דיברו מאותו מיקרופון ובשפה זהה, אבלך עיני ידוע כמי שיודע לומר את המילה שכל אחד רוצה לשמוע. מה שמנחה אותו בהתנהלותו בימים האחרונים היא תדמיתו שכה חשובה לו.

עיני הוסיף ואמר כי היה אפשר לבנות תקציב מדינה אחר ולהכניס בו חמלה. יושב ראש ההסתדרות הביע אמונה שיהיה אפשר להגיע עם שר האוצר לפיד להידברות ולהסכמות על מהלכים כלכליים.

גם בסיעת מר"ץ השתלחו ביאיר לפיד: "הבעיה שלנו היא לא שלפיד לא פתר אף אחת מהבעיות שהבטיח לטפל בהן", טוענת יו"ר מרצ, זהבה גלאון. "הבעיה היא שבחודש וחצי הוא הצליח לבנות תקציב מחריד שמייצר בעיות שילוו אותנו עוד הרבה שנים. אדוני שר האוצר, אנחנו אומרים בצורה ברורה: לא לדריסת כל מי שמתפרנס פה בקושי, לא למיסוי אכזרי של עניים, לא לריסוק מדינת הרווחה, ובעיקר: כן לסגירת חשבון עם חבריך הטייקונים", סיכמה גלאון.