כאילו לא ידענו את זה מראש – שר הכלכלה, שותפו לדרך של יאיר לפיד ומי שסלל את דרכו למשרד האוצר, מגבה את לפיד בפומבי | בכך בוחר להתעלם מזעם ההמונים, בתוכם רבים מבין מצביעיו

במקום לשבת בשקט ולתת ללפיד לספוג את החיצים, בוחר נפתלי בנט להעמיד את עצמו בפרונט תוך סיכון רב שזעם ההמונים יופנה גם אליו. בהתייחסו לתקציב הגזירות של לפיד, כתב בנט כי "לא בערך, לא ליד, אני מגבה את יאיר לפיד".

קרא עוד:

[postim]

בנט בחר להמשיל את לפיד לשרברב השכונתי: "היה ״פיצוץ״ בצינור הכסף של ישראל. כל חודש ביזבזנו כסף שאין לנו. עוד דליפה ועוד דליפה, דהרנו כלפי פשיטת רגל ודאית. אז לפיד הניח חסם עורקים מיידי, לעצור את הדימום".

רבים מבין בוחרי מפלגתו של בנט נמנים על הציבור הדתי והחרד"לי בישראל, ולהם משפחות ברוכות ילדים המתחנכים על מבועי התורה והיראה, אולם כל זה לא הפריע לו למר בנט, להפנות לבוחריו עורף לטובת המשך שותפות הברזל שלו עם לפיד.

"ידענו שאין ברירה", המשיך בנט. "זה הדבר הנכון והאחראי היחיד. גם אם זה מאוד, מאוד לא פופולרי. קל מאד לעמוד מן הצד, לבקר, לגמגם או לשתוק. אבל אנחנו בסירה הזאת ביחד. אי אפשר לסגור גירעון של 50 מיליארד שקל ללא החלטות כואבות. יש לממשלה זו 4 שנים. את מה שצריך לתקן, נתקן. צריך לקחת אחריות גם כשקשה, גם כשלא נעים. אנחנו, חברי הממשלה, איננו קהל ביציע. אנחנו שחקנים במגרש".

עולם הדימויים של בנט עשיר למדי. אינסטלטור לצד שחקני כדורגל, אלו משחקים אצלו בערבוביא על מגרש הכנסת, אבל בסופו של יום, עם דימויים, עשירים ככל שיהיו, לא הולכים למכולת לקנות אוכל. מעניין יהיה לשמוע: מה יענה בנט לבוחריו ביום פקודה?