לאחר שמרן הגר"ע יוסף חתם על תמיכתו בדיל עמאר - אריאל, הרבנים עמאר ואריאל חתמו על מכתב משותף לפיו הם מציגים את מועמדותם למירוץ | בדגל התורה לא אהבו את הדיל ורוקחים מהלך משלהם

דיל הרבנים הראשים לקראת סיכום? בש"ס הופתעו בצהרים (שני) כי מרן הגר"ע יוסף שליט"א חתם על מכתב שבו הוא מודיע על תמיכה בדיל שיאפשר את בחירתם של הרבנים עמאר-אריאל.

קרא עוד:

[postim]

שעות לאחר מכן כתבו מכתב משותף רבה הראשי של רמת גן, הרב יעקב אריאל והראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א בו הם מודיעים על התמודדותם לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל.

הרבנים מציינים במכתבם כי הם נענו לקריאת מרן הגר"ע יוסף וכי הם מציגים את המועמדות לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל כמקשה אחת בבחירות הקרובות.

"בימים האחרונים קיבלנו פניות רבות מגדולי ישראל, מרבני ערים והקהילות מכל החוגים והעדות ומיושבים על מדין ועל כל ראש צבאם מרן הראשון לציון רבנו עובדיה יוסף שליט"א, המבקשים כי נסכים לשמש שנינו בכתר אחד ולקבל על עצמנו בצוותא את תפקיד הרבנים הראשיים לישראל, תוך הרמת קרן היהדות והאהבת שם שמיים על הבריות". כתבו.

"אנו מודיעים בזאת שהחלטנו להיענות לפניותיהם של גדולי ישראל, ולהציג את מועמדותנו כמקשה אחת , לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל".

"אנו תפילה כי חפץ ה' בידנו יצלח ונזכה לקדש שם שמים בהליכותנו, לרומם את כבוד הרבנות הראשית לישראל, להאהיב שם שמים על הבריות ולעמוד בעז על משמר ההלכה וצביון מערכות הדת בארץ ישראל".

יו"ר הבית – היהודי נפתלי בנט הופתע אף הוא מתמיכת ש"ס בדיל, ועוד יותר מתמיכה פומבית חתומה בידי מנהיגה הרוחני של התנועה, לאחר שעות פרסם בנט תגובה רשמית לפיה: ״השר בנט יתפנה לטפל בנושא הרבנות הראשית לאחר סיום התקציב בממשלה ולאחר החג, וזאת מתוך היעד שהבית היהודי הציב לעצמו – בחירת רב ראשי ציוני״.

אמש (ראשון) נפגש הרב הראשי המכהן הגרש"מ עמאר עם מרן הרב עובדיה, זה הציג בפני מרן עצומה עליה חתומים רבנים מהציונות הדתית הקוראת למנהיגי הבית היהודי לקבל את מתווה אריאל – עמאר.

כ-130 רבנים מהציונות הדתית חתמו על העצומה לקבל את המתווה שהציע הרב חיים דרוקמן ולהביא לדיל המדובר, עצומת הרבנים הביאה לפריצת הדרך בין ש"ס לבין הבית היהודי.

בעקבות הדיל שהולך ונרקם מסר חבר הכנסת הרב משה גפני כי מפלגתו מתנגדת לדיל, "מדובר במעשה חמור", אמר גפני, "דגל התורה תפעל בכל הכוח במערכת הבחירות כדי שייבחרו רבנים מתאימים ולא רבנים שהם פרי הדיל שבין ש"ס לבית היהודי".

היו שאמרו הערב כי מאחורי הקלעים מתבשל מהלך שיגרום לש"ס להתחרט, לפיו 'יהדות התורה' תריץ מועמד משלה לתפקיד הרב הראשי האשכנזי כגון השמות שעלו לאחרונה כמו הרב יצחק דוד גרוסמן או הרב דוד לאו, ואלו לתפקיד הרב הראשי הספרדי יריצו את אחד מבניו של מרן הגר"ע יוסף, הרב אברהם יוסף או הרב דוד יוסף.

בדגל התורה סמוכים ובטוחים כי ש"ס לא תוכל לעמוד מנגד מול הצעה מפתה שכזו, שתביא אולי לאחד מבניו של מרן לכהן כרב ראשי לישראל.

IMG-20130513-WA0044