הישיבות הדת"ל מפנות אצבע מאשימה כלפי נפתלי בנט: שכחת אותנו | הקיצוץ פוגע בקיום הישיבות, בקרוב לא יצליחו לשלם משכורות | מלשכת בנט מוסרים כי הם עושים הכל למען עולם הישיבות החרדיות והדתיות

בכיר באיגוד הישיבות אומר הבוקר (שלישי) לערוץ 7 כי בתוך תקופה קצרה ימוטט הקיצוץ ישיבות. זעם רב מופנה מטעם הישיבות הגבוהות וישיבות ההסדר, כלפי סיעת הבית היהודי והעומדים בראשה על רקע הקיצוץ המתוכנן.

קרא עוד:

[postim]

"נפתלי בנט יוצא בהצהרות כלכליות בלי סוף, אך שכח כי עליו לתת דין וחשבון כלכלי לאלה שבחרו בו וסייעו לו להגיע לאן שהגיע. הציבור שלו דורש תשובות ומצפה להן. אם בנט ובן דהן לא יפעלו במהירות, בקרוב לא נוכל לשלם משכורות". מציין הבכיר בצער.

מאז תחילת שנת הכספים מקבלות הישיבות תמיכה שוטפת המקוצצת ב 20% מהתקציב הרגיל עקב אי אישור תקציב 2013. בחודש מאי קוצצה התמיכה ב 20% נוספים ועמדה רק על 60% מהתקציב הרגיל. ישיבות רבות חשות את ההשפעה וכבר נקלעו לקשיי התנהלות יום יומית.

מלשכתו של בנט נמסר, "הבית היהודי רואה חשיבות עצומה בחיזוק עולם התורה בכלל והישיבות הציוניות בפרט. לצערנו מאז ומתמיד מגיש האוצר טיוטת תקציב לכנסת הכוללת קיצוץ בעולם הישיבות אך היא נדחית בדיוניה בוועדת הכספים והמליאה. כעת עם העברת התקציב לאישור בכנסת יפעל הבית היהודי בכל כוחו על מנת לשמר את מעמד עולם התורה, הן החרדי והן הציוני דתי. בכל מקרה ישמר מעמדם הכלכלי של הישיבות הציוניות דתיות מתוקף הסכם קואליציוני מפורש המונע פגיעה בעולם התורה הציוני דתי".