זהו היום השלישי ברציפות בו מותקפים כוחות צה"ל באזור הגבול עם סוריה בגולן | נבדקה אפשרות של זליגה כתוצאה מהקרבות הנערכים בין המורדים לאסד | היום מוציא צבא סוריה הודעה בה טוען כי השמיד כלי רכב של הצבא הישראלי

צבא סוריה מוציא הודעה לפיה נטען כי השמיד היום (שלישי) כלי רכב של צבא ישראל. בכך למעשה מתקבל האישור, כי בוצע ירי מכוון ולא מקרי לעבר ישראל.

קרא עוד:

[postim]

לראשונה מאז החלה מלחמת האזרחים בסוריה, מודה גורם סורי כי ירה במכוון לעבר ישראל. לפי הדיווח, התרחש האירוע באזור ביר אל עג'ם, אותו המקום בו הייתה הבוקר תקרית בה נורתה אש מנשק קל לעבר סיור של צה"ל (אזור תל חזקה באזור הישראלי). לטענת הצבא הסורי שהודיע על כך רשמית, הצליח להרוס את הג'יפ כאשר חצה את קו הגבול בין שתי המדינות.

לאחר התקרית שהתרחשה הלילה, השיבו כוחות צה"ל בירי של טיל תמוז לעבר העמדה ממנה נורתה האש. כל מקורות האש שנורו לכיוון ישראל, יצאו מאותה עמדה בסוריה. גורמים בצה"ל מאשרים כי האש שנפתחה לעבר הסיור לא הייתה מקרית, ובשונה מבעבר, אין מדובר בזליגה כתוצאה ממלחמה פנימית בתוך סוריה.

כתוצאה מהירי שהתרחש באזור השעה 1:30 בלילה לעבר סיור של צה"ל בגבול, נפגע רכב הסיור מקליעים. תחילה לא היה ברור האם מדובר בזליגה או בירי מכוון, אך כל האפשרויות פתוחות מכיוון שאך לפני ימים ספורים, העלתה סוריה את כוננות הטילים שברשותה והציבה אותם בכיוון תל אביב. אסד הבטיח כי בכוחו להשיב לתקיפות ישראליות.

לאחר שלושה לילות רצופים בהם מותקפים כוחות ישראלים בגולן, הורה הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, על תגובה בירי לעבר כל מקום ממנו יזהו חיילי צה"ל אש שנפתחת לעבר הצד הישראלי. נציין כי בשני המקרים האחרונים לא אותר מקור האש. החשש בצה"ל הוא שאזור רמת הגולן יהפוך לאזור ממנו ייצאו התקפות טרור נגד חיילי צה"ל סמוך לגדר המערכת. קצין בכיר בגזרה אמר לוואלה! חדשות כי בצה"ל נערכים לכל האפשרויות.