היועץ המשפטי לממשלה הורה לסגור את התיק נגד ח"כ הערבית חנין זועבי ו'ישראלים' נוספים שהשתתפו במשט הטורקי לעזה, בו נפצעו עשרה חיילי צה"ל • "חוסר ראיות"

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין הורה הבוקר (ה') לסגור את תיקי החקירה נגד חברת הכנסת הערבית חנין זועבי ואזחרים 'ישראלים' נוספים שהשתתפו במשט המחאה לעזה, מסיבות מעורפלות בשם "חוסר ראיות" ושאלות משפטיות בלתי מוכרעות בנושא. 

קרא עוד:

[postim]

בהודעה שפרסם משרד המשפטים היום נכתב, כי "לאחר בחינת מכלול הראיות הקיימות בתיק והסוגיות המשפטיות הנוגעות לעניין, החליט היועץ המשפטי לממשלה על סגירת התיק וזאת בשל קשיים ראייתיים ומשפטיים משמעותיים שהתגלו". כל משתתפי השייטת הוזהרו קודם לכן, שהגעתה של המרמרה לחופי ישראל ונסיון להיכנס בכח לרצועת עזה – הינם נגד רצונה של מדינת ישראל, והם יסוכלו. למרות זאת, כעת, לאחר שעשרה לוחמי צה"ל נפצעו בתקריות האלימות בנסיון ההשתלטות על הספינה, שניים מהם באורח קשה, נסגרים התיקים בשל חוסר "להוכחת יסודות העבירה והן לשאלות משפטיות של תחולת דיני העונשין של ישראל על עבירות חוץ".

חלק מכלי הנשק שנמצאו על סיפון המרמרה, ושנועדו לתקוף את חיילי צה"ל ולהגיע לרצועת עזה

משרד המשפטים סגר את תיקי החקירה נגד האזרחים הזרים שהגיעו במשט שכלל שש אניות, בהן גם נשק שרצו להחדיר לרצועה, לאחר שהחליט לגרשם חזרה, והיום, כאמור, ניקה מאשמה גם את בעלי תעודות הזהות הישראליות שבהם.

"ממצאי חקירת המשטרה בעניין זה הועברו לפרקליטות, ולאחר בחינת הדברים ועריכתן של מספר השלמות חקירה, גובשה חוות דעת הפרקליטות בנושא, אשר הועברה לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה", נמסר, "בהמשך לכך, קיים היועץ המשפטי לממשלה מספר ישיבות בנושא, עם כלל הגורמים הרלבנטיים". וכאמור, החליט לסגור את התיקים כליל.