רשות המיסים שאלה, אבל לא קיבלה כל הסבר מניח את הדעת ואב ובנו שרכשו נכסים במיליונים ללא כל דיווח, נעצרו | הרשות מתכוננת להגביר את האכיפה על מעלימי מס במסגרת מדיניות החדשה במשרד האוצר

שופט בית משפט השלום בתל אביב האריך אמש את מעצרם של שני אזרחים מתל אביב בחשד כי רכשו נכסים בתל אביב במיליוני ש"ח, ללא הסבר למקורות המימון והשכירו אותם מבלי לדווח על ההכנסות משכירות.

קרא עוד:

[postim]

החקירה בחקירות מס הכנסה תל אביב, החלה בעקבות מידע שהתקבל במסגרת "קו הצדק" – המלשינון בכינוי העממי, ונערכת כחלק ממבצע ארצי רחב היקף של רשות המסים לטיפול במשכירי נכסים וקבלנים, שלגבי חלקם התקבל מידע בקו הצדק שאינם מדווחים על הכנסותיהם. במסגרת המבצע נחקרו לאחרונה מספר משכירי דירות החשודים בהעלמת הכנסות בהיקף מצטבר של מיליוני שקלים.

מהבקשה למעצר שהוגשה לבית המשפט עולה, כי ביולי 2006 רכש אחד מהם, חייל סדיר באותה העת, חלק מבניין ברחוב מונטיפורי בתל אביב בסך של כ- 2.3 מיליון ₪ ובמרץ 2011 הוא רכש בניין שלם בנחלת בנימין בתל אביב ביותר מ- 10 מיליון ₪ בהון עצמי, ללא הלוואות כלשהן, עפ"י הצהרתו. כמו"כ נרכשו מבנים נוספים על ידי בני המשפחה. אלא, שלחשודים אין מקורות הכנסה או מקורות מימון המסבירים את הרכישות.

ביקורת סמויה שנערכה באחד הנכסים העלתה כי המקום מושכר כולו, חלקו בדמי מפתח וחלקו בשכר דירה מלא בעיקר לעסקים, אך גם למגורים. בדוחות שמגיש החשוד לרשות המסים הוא אינו כולל הכנסה כלשהי מנכס בית ואילו בנו, אינו מגיש דוחות כלל ומעולם לא פתח תיק.

אתמול נערכו חיפושים בביתו של האב. נתפסו מסמכים אצל רואה החשבון המייצג ונגבו עדויות ממעורבים נוספים.

עוד עולה מהבקשה כי החשוד תעתע בחוקרים, לא מסר להם את מספר הטלפון של בנו, התחמק מלתת תשובות לשאלות ושינה שוב ושוב את גרסתו בדבר עיסוקו. ואילו בנו מסר בחקירתו כי מי שעמד מאחורי העסקאות לרכישת הנכסים בנחלת בנימין ובמונטיפיורי הוא אביו.