הרפורמים והקונטסרבטיבים מברכים על יוזמת אלי בן דהן | "כל יהודי מכל זרם, גם קונסרבטיבי ורפורמי, יוכלו להשתמש במקווה" | ח"כ הרב ניסים זאב: "מדובר בהצהרה פופוליסטית ובמצג שווא והטעיה"

הרפורמה בשירותי הדת; "כל יהודי, מכל זרם, גם הקונסרבטיבי והרפורמי, יוכל להשתמש במקוואות, לרבות לצורך גיור" כך אומר היום (ד) סגן שר הדתות אלי בן דהן בתשובה לעו"ד יזהר הס מהתנועה הרפורמית. במהלך דיון שנערך היום בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת.

בן דהן אמר: "אני פועל ליצירת תחרות בשירותי הדת על מנת לייעל אותם ולהפוך אותם לידידותיים יותר, לטובת כל אזרח במדינת ישראל. שירותי הדת הם עבור כל היהודים במדינת ישראל וכל אחד יכול להשתמש בהם. אני מדגיש כי שירותי הדת הניתנים הם במסגרת ההלכה היהודית".

קרא עוד:

[postim]

מנכ"ל התנועה המסורתית בירך את הרב בן דהן: "אני מברך את סגן שר הדתות שהצהיר מפורשות כי מעתה תהיה גישה לזרמים הלא אורתודוקסים לכל המקוואות בישראל, לרבות טבילה לצורך גיור שאיננו אורתודוקסי. אם אכן כך הדבר, מדובר בשינוי ממשי. נשמח שההוראה תרד לשטח בהקדם האפשרי."

ח"כ הרב ניסים זאב הגיב על הדברים לjdn:" מדובר בהצהרה פופוליסטית לנגח ומדובר במצג שווא מעולם לא הייתה מגבלה להיכנס למקווה אנשים שאחרי אבלות ויש להם מנהג לבוא ולטבול תמיד הגיעו הטהרה לא מתחילה במקווה אלא טהרת מהחשבה מי שלא מקדים את טהרת המחשבה והמעשה שלו זה טובל ושרץ " דברי ח"כ הרב ניסים זאב.