מחדל בחשמל: תושבי ישראל מממנים את החשמל של הרשות הפלשתינית

מחיר החשמל עולה עוד ועוד, וכעת מתברר כי על הרשות הפלשתינית רובץ חוב בן 800 מיליון שקל לחברת החשמל אולם היא לא משלמת אותו | חברת החשמל חוששת לנתק לה את החשמל ללא הוראה ממשלתית | צרכני החשמל הישראלים משלמים את המחיר שעולה שוב

שמענו על יהודים טובים ששילמו את חשבון החשמל של השכן ממול, זה שלא היה ביכולתו לשלם את חובו וזרם החשמל בביתו עמד בפני ניתוק. אבל שכל אזרחי ישראל ישלמו באופן קולקטיבי את חשבון החשמל של הרשות הפלשתינית? – נשמע הזוי, אבל זה קורה. כאן בישראל, בחברת החשמל.

קרא עוד:

[postim]‬‏

תעריפי החשמל הועלו באחרונה ב5.5% בממוצע לעומת 2012, ולצרכן הביתי ב-6.5%, כך דיווחה יו"ר רשות החשמל אורית פרקש לוועדת הכלכלה בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן בדיון הבוקר.

יו"ר רשות החשמל דיווחה כי תעריף החשמל לשנת 2014 ייקבע על פי הנתונים בפועל וכי לא ניתן לחזות את השינוי התלוי במשתנים כלכליים עתידיים כגון שינוי מחירי הדלקים העולמיים, ושער החליפין – כלומר, ייתכן שהמחיר יעלה שוב, ואין לנו כל דרך לדעת אם, ובכמה.

ח"כ גילה גמליאל שיזמה יחד עם ח"כ מיקי רוזנטל את דיון על תעריפי החשמל בועדת הכלכלה של הכנסת הטיחה בפני יו"ר חברת החשמל: "עלויות כל הכשלים מוטלות על הצרכנים. לא יעלה על הדעת שכל פעם מי שיספוג את בעיות העולם הם האזרחים. יש חובות של 800 מיליון לחברת החשמל של הרשות הפלשתינית שלא נפרעים. מי מממן את זה? הוועדה צריכה לדרוש הקפאת העלאת תעריפים".

להאשמה החריפה הצטרפה ח"כ אורית סטרוק ששאלה את יפתח רון טל: "אם הכסף הזה היה מגיע לידי חברת החשמל, האם זה היה מוזיל תעריפים?" והלה השיב לה: "לא ישירות, אבל אם את לא היית משלמת את חשבון החשמל היו מנתקים לך אותו. פלשתינים לא משלמים, וממשיכים לקבל חשמל. זה לא בסדר. אם בעלי הבית יורו לנו לפעול כנגד הצרכן הפלשתיני כמו נגד צרכן ישראלי, נפעל".

2 תגובות

ישראל הפחדנית

אבל מה, הפלשתינים לא לומדים תורה בישיבות, אז מה איכפת ללפיד ובנט מאיזה 800 מליון קטנים וזניחים….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *