היום יחל תרגיל ארצי בניהול מפקד פיקוד העורף ויימשך עד יום רביעי | מחר תופעל אזעקה נוספת בשעה 19:05 על מנת לתרגל אנשים בסביבתם הביתית | השר ארדן: ליותר מחצי מתושבי תל אביב חסר מיגון

בניהולו של מפקד פיקוד העורף, האלוף אייל אייזנברג, יחל היום בצהריים תרגיל ארצי שיימשך עד יום רביעי. בתוכנית "פגוש את העיתונות" אמר אתמול השר להגנת העורף גלעד ארדן, כי "ליותר מחצי מתושבי תל-אביב חסר מיגון".

קרא עוד:

[postim]

שיאו של התרגיל יתרחש מחר, כאשר תופעלנה שתי אזעקות. האחת בשעות הבוקר והנוספת בשעה 19:05 על מנת לתרגל את הציבור בסביבתו הביתית.

ברוח הימים הפוקדים אותנו, יעסוק השנה התרגיל ב"נקודת מפנה 7", תרחיש של נפילת טילים בכל רחבי ישראל, שזהו גם התרחיש הצפוי במלחמה הבאה.

במהלך האזעקות יתרגלו בפיקוד העורף אמצעי התרעה נוספים, ובהם ביפר לחירשים ומערכת מסר אישי, המעבירה התרעות על נפילת טילים למכשירים הניידים. כמו כן תתבצע פריצה לשידור בתחנות הרדיו האזוריות עם האזעקה.

בין היתר, יתורגל ביום שני אירוע הרס בנצרת עילית, ביום שלישי יתורגלו אירוע תרחיש בלתי קונבנציונלי בצפת ובאזור ואירוע רב-נפגעים באזור התעשייה מישור רותם. ביום רביעי יתורגלו אירוע בלתי קונבנציונלי בכלא צלמון ובמספר אתרים בירושלים. בנוסף, יתורגל אירוע שריפה בכרמל, בדומה לשריפה שהתחוללה באזור לפני שנתיים וחצי.