ישראל היא המדינה המאוימת ביותר, אומר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה הבוקר | אנו עושים כל אשר ביכולתנו להתמגן אך חשוב לזכור כי אין אפשרות למיגון הרמטי | באיראן הוצבו משגרי טילי קרקע קרקע

לרגל פתיחת שבוע החירום הלאומי, פתח הבוקר (ראשון) בנימין נתניהו את ישיבת הממשלה בהתייחסות לאיומים הנוגעים לישראל. "אנחנו נערכים לכל תרחיש. בשנים האחרונות אנחנו משפרים משמעותית את מוכנות העורף מול התקפות אלה וגם התקפות אחרות. אנחנו משקיעים מיליארדים כדי שהעורף יהיה מוגן יותר ומוכן יותר – מכיפות ברזל ועד צופרים, מיקלוט, מיגון, שיפור מערכות ההתרעה".

קרא עוד:

[postim]

על פי ידיעות שמתפרסמות דרך סוכניות מקומיות, הציבה איראן מספר רב של משגרי טילי קרקע-קרקע ארוכי טווח, כאלו שלדברי שר ההגנה האיראני, יאפשרו "למחוץ את האויב" על ידי שיגור סימולטני של טילי קרקע-קרקע, שיכולים להגיע לטווח של כ-2,000 קילומטרים, טווח המסכן את ישראל ואת בסיס ארצות הברית באזור המזרח התיכון.

בהתאם לכך, אומר ראש הממשלה הבוקר, "האיומים על העורף הישראלי התגברו משמעותית בשנים האחרונות – ישראל היא המדינה המאוימת ביותר בעולם".

עוד הבהיר נתניהו, "צריך לזכור שיהיה קשה להגיע למיגון מושלם. בסופו של דבר, שום מיגון איננו יכול להוות תחליף לכוח המחץ של צה"ל ולכוח העמידה והחוסן של הציבור הישראלי בזמן ההתקפה".