הפעוטה, חרדית בת שנתיים וחצי מירושלים, בלעה הבוקר טיפות של החומר הרעיל שנועד לסיגריה אלקטרונית | אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ, אך לא שרדה | קרוב משפחה: "אסון כבד ומיותר"

טרגדיה קשה בירושלים: הפעוטה בת השנתיים וחצי שבלעה הבוקר (שלישי) טיפות ניקוטין של סיגריה אלקטרונית בבית הוריה בשכונת בית ישראל בירושלים מתה מפצעיה. הבוקר, היא נפגעה באורח קשה ואושפזה בבית החולים שערי צדק בעיר, אך לאחר שהוחמר מצבה היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם.

קרא עוד:

[postim]‬‏

בשעות הערב, לאחר מאבקם של הרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

האגודה למלחמה בסרטן דיווחה בעבר כי במסגרת בדיקות שנערכו לסיגריות האלקטרוניות על ידי ה-FDA )מינהל המזון והתרופות האמריקני) נמצאו בהן חומרים רעילים כגון "דיאתילן גליקול", חומר רעיל לבני אדם, ניקוטין, וחומרים כימיים רעילים נוספים.

כמו כן, נמצא כי בקרת האיכות על תהליכי הייצור אינה מספקת או שאינה קיימת כלל. ברגע שהניקוטין חודר לגוף, הוא נספג עד מהרה במחזור הדם וחודר למוח בזמן קצר מאוד (כ־7 שניות בממוצע(

קרוב משפחתה של הפעוטה סיפר שההורים, זוג צעיר שזוהי ילדתם הראשונה, מסתגרים בביתם ומסרבים לדבר. "הם שבורים לגמרי", אמר. "לא מאמינים שדבר כזה קרה להם. הם כל כך אהבו אותה שאי אפשר לתאר. הורים נורמטיביים לחלוטין". הוא סיפר כי סבתה של הפעוטה השגיחה עליה, בעוד אביה היה בבית הסמוך. "אסון כבד ומיותר", סיכם.