נס: מטוס צבאי ומטוס אזרחי כמעט התנגשו בשמי הרצליה

מטוס צבאי שהמריא משדה דב בתל אביב חדר לתחום האווירי של שדה התעופה בהרצליה, וחלף במרחק קצר ליד מטוס קל שעמד לנחות | 70 מטרים בלבד – זה המרחק שהפריד בין המטוסים | חוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה בודק את המקרה

תאונה אווירית כמעט התרחשה הבוקר (רביעי) בשדה התעופה בהרצליה, כאשר מטוס מסוג בוננזה A36 ("חופית") של חיל האוויר, שהמריא משדה דב שבתל אביב, חדר ללא אישור לתחום האווירי של השדה הסמוך בהרצליה וחלף במרחק קצר מאוד ממטוס קל אזרחי מסוג "ססנה 127" שביצע הקפה סביב השדה, לקראת נחיתה.

קרא עוד:

[postim]‬‏

חוקר התאונות הראשי של משרד התחבורה חוקר את נסיבות המקרה, שבו לא היו נפגעים.

במסגרת חקירת האירוע חוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה יתחקר את הטייסים המעורבים בתקרית, ואנשיו יבחנו את הדיווחים שהועברו ברשת הקשר בין כלי הטיס למגדל הפיקוח.

בסיום החקירה יפרסם החוקר דוח עם מסקנות, שעשויות לכלול בין היתר הזמנת הטייסים לשימוע, התליית רישיון טיס, קנסות ואף העמדה לדין, במקרים מסוימים. חקירת המקרה מתבצעת בשיתוף חיל האוויר, כיוון שבתקרית היה מעורב מטוס צבאי.

בחיל האוויר בודקים את פרטי האירוע.

לפני כחודש: נמנע אסון אווירי בנתב"ג

טיסה שגרתית מלונדון לישראל השתבשה בסוף חודש אפריל, לאחר שעלה חשש לתקלה במערכת הבלמים. צוותי הצלה וכיבוי נערכו לנחיתת חירום בנתב"ג, בעוד רבים מנוסעי המטוס התעלפו לאחר שהדיילות הזהירו ש"משהו רע עומד לקרות".

טיסה של חברת "בריטיש איירווייז", שהייתה אמורה לנחות בשעה 15:00 בנמל התעופה בן גוריון, לא הצליחה לבצע את הנחיתה, ככל הנראה בעקבות תקלה במערכת הבלמים. במקום לבצע נחיתה, המשיך מטוס הנוסעים לכיוון הים על מנת לבחון את התקלה ולברר האם מדובר בנורית חיווי שנדלקה בטעות או בתקלה ממשית.

הטייס דיווח למגדל הפיקוח על החשש לתקלה, וכוננות הוכרזה בנמל התעופה. על מסלול הנחיתה המתינו לנוסעי המטוס כוחות גדולים של חבלני משטרה, כמו גם צוותי הצלה וכיבוי. לאחר שפעמיים ניגש המטוס לנחיתה וחזר על עקבותיו, בפעם השלישית הצליח הטייס לבצע את הנחיתה בשלום וללא תקלות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *