וזאת למרות המגעים לחידוש המו"מ עם הפלסטינים | הזוכים עמותה וקבלן חרדים | יבנו 300 יחידות דיור בשכונת רמות | עוד 797 יחידות דיור בגילה ישווקו בקרוב | יוסי דייטש מברך על המהלך

למרות המאמצים של שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, לחדש את התהליך המדיני, ישראל הוציאה מכרז לבניית 300 יחידות דיור בירושלים – מעבר לקו הירוק. הבנייה בשכונת רמות היא לא הוראה ישירה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אלא תוצאה של הוצאת מכרזים ל-3,000 יחידות דיור בשטחים, עוד בנובמבר, בתגובה על פניית הפלסטינים לאו"ם.

קרא עוד:

[postim]‬‏

אולם נראה ש-300 היחידות ברמות הן רק ההתחלה. במסמך שפורסם בחדשות 10 מצהיר משרד השיכון על שיווק תכנית נוספת, "מורדות גילה מערב", מחוץ לקו הירוק. "לאור החלטת הנהלת המשרד לצאת לשיווק מיידי של 797 יחידות דיור באתר, יש צורך להשלים בדחיפות את התכנון המפורט לביצוע, השיווק עתיד להתפרסם בשבועות הקרובים", נכתב במסמך.

יוסי דייטש מברך על המהלך: "אנחנו שמחים על כך ששיווקו ברמות, אנחנו פונים ומבקשים מראש ממשלת ישראל, עומדות לך עוד אלפי יחידות דיור בירושלים", אמר חבר מועצת עירית ירושלים. "ירושלים לא נחלקת, לא למזרח ולא למערבה, ירושלים כולה היא בירת מדינת ישראל לנצח נצחים".

עוד חושף דייטש כי במכרז זכו עמותה וקבלן חרדים, דבר אשר יקל על מצוקת הבניה בשכונות החרדיות.

בוושינגטון אומנם לא הגיבו רשמת, אך בכיר בבית הלבן אמר כי הם רואים בחומרה את ההחלטה של ישראל לבנות במזרח ירושלים. "איננו מקבלים את הלגיטימיות של המשך הבנייה הישראלית בהתנחלויות שפוגעת במאמצים להשיג שלום ונוגדת את המחויבויות שישראל נטלה על עצמה", אמר

"לדעת הנשיא על ישראל להכיר בכך שמדיניות ההתנחלות איננה תורמת להשגת השלום ופוגעת באפשרות של הפלסטינים להקים מדינה על גבולות בני קיימא", הוסיף הבכיר. "לדעתנו, על שני הצדדים לנקוט בצעדים בוני אמון, שעליהם יהיה אפשר לחדש את המשא ומתן".

יצוין כי לפני כשבועיים, כאשר הממשלה הודיעה לבג"ץ על כוונתה להכשיר ארבעה מאחזים בלתי חוקיים, קרי התקשר לנזוף בנתניהו.