הרב בלוי: "בחרתם באישה לא כ"כ חכמה, קוראים לה פייגל'ה"

הרב מרדכי בלוי, יו"ר משמרת הקודש והחינוך, עלה לשידור כדי להגיב בנושא הדרת נשים במגזר החרדי • האם הרב בלוי גזען? שפטו בעצמכם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

הרב מרדכי בלוי, מי שעומד בראש משמרת הקודש והחינוך, התראיין לתוכנית 'מה בוער' עם רזי ברקאי בגלי צה"ל, בעקבות דברים שהעיתונאי שלום ירושלמי ציטט בשמו, העוסקים בהדרת נשים במגזר החרדי.

"לא השכלתם לבחור נשים כי אתם משפילים נשים", אמר הרב בלוי, והוסיף כי, "בין הנשים שכן בחרתם יש אישה שהיא לא כל-כך חכמה ועלתה על הגל העכור הזה, באידיש קוראים לה פייגל'ה (ציפי לבני)".

עוד ב-JDN:

[postim]

האם הרב בלוי גזען?

מה הוא כבר אמר לעיתונאי שלום ירושלמי, אתם בוודאי שואלים. ובכן, "בחלק האחורי של האוטובוס נוח לאישה", אמר הרב בלוי. "לנשים יש את נושאי השיחה שלהן: מטבח, דירה וגידול ילדים. זה הטבע".

ציטוט זה הצליח להרגיז כמה אנשים שתמהו האם הם קראו נכון או שמא דברי הרב סולפו. בראיון הרדיופוני, שימו לב, "אישר הרב את הדברים שמיוחסים לו".

בתוך כך, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו, אמר כי אנשיו זיהו לפני תקופה ארוכה את התופעה. לדבריו, "זו בעיה חברתית שצריכה להיפתר לא רק דרך המשטרה".

האם הוא רומז לכך שהרבנים צריכים להתערב, או הוא קורא למרי אזרחי ומלחמה כוללת? האיום החרדי, כך נראה, מעולם לא היה גדול יותר.