צוותים של חיל האוויר הוזעקו היום לטפל במסוק קוברה שביצע נחיתת חירום ליד קריית גת | רק לפני כחודש, חיל האוויר השיב את מערך מסוקי הצפע (קוברה) לפעילות מלאה, לאחר שקורקע בעקבות התרסקות המסוק בשפלה | נפתח תחקיר בצה"ל

תקרית בטיחות בחיל האוויר. הפעם זה קרה סמוך לקריית גת, כשמסוק קוברה ביצע נחיתת חירום בשל כשל טכני. צוותים של חיל האוויר הוזעקו למקום כדי לטפל בתקלה. בשל תוואי השטח שלא אפשר חילוץ קרקעי, נישא כלי הטיס בידי מסוק יסעור להמשך טיפול. מדובר צה"ל נמסר כי בנושא נפתח תחקיר.

קרא עוד:

[postim]‬‏

רק לפני כחודש, מערך מסוקי הצפע (קוברה) חזר לפעילות מלאה, לאחר שקורקע בעקבות התרסקות המסוק בשפלה. בתאונה בשפלה נהרגו סא"ל נעם רון ורס"ן ארז פלקסר.

לפני כחודש פרסם צה"ל את מסקנות תחקיר תאונת המסוק. צוות התחקיר לבדיקת נסיבות התאונה, בראשות אלוף-משנה נ', הציג למפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל, את הממצאים ואת מסקנות הביניים, מהם עולה כי התרסקות המסוק התרחשה בעקבות שבר באחד מלהבי רוטר הזנב. המסקנות הוצגו גם למשפחות ההרוגים.

מדובר צה"ל נמסר כי התאונה לא נגרמה כתוצאה מטעות אנוש של הטייסים או מגיל המסוק, וכי התחקיר הצבאי יימשך עד להשלמתו והוא כולל חקירה מעמיקה של חיל האוויר בשיתוף החברה יצרנית המסוק Bell.