בחודש הקודם פשטו חוקרי המס על אולמות בבני ברק | היום פשיטה בכפר חב"ד, שני סופרי סת"ם עוכבו לחקירה | מנגד בתל אביב מתנהלים חנויות של עובדי זרים ללא הפרשות מס

מסע מכוון או סתם החליטו לטפל בתחום? לפני כחודש זה היה בבני ברק, היום זה קרה בכפר חב"ד במס הכנסה החליטו לטפל במגזר החרדי. לפני כחודש חוליות פיקוח פשטו על העיר בני ברק ובדקו את ספרי החשבונות של החנויות בעיר.

קרא עוד:

[postim]‬‏

היום זו הייתה פשיטה מסודרת על סופרי הסת"ם של כפר חב"ד. מדובר בחוליית פיקוח שפשטה על בתים של סופרי סת"ם במספר מוקדים בכפר חב"ד.

בציבור החרדי בודקים האם מודבר בשינוי גישה בעקבות החלפת שר חדש במשרד האוצר או שמא מדובר בפשיטה על תחום. מס הכנסה עורך ביקורת מדי פעם לחנויות ועסקים שונים תוך שהוא מנהל מעקב מחוץ לחנות לבדיקה האם בעל העסק נותן קבלה לקונה. פעמים שבמס הכנסה בודקים תחומים שונים בזמנים שונים.

אלא שגורמים במערכת הפוליטית אומרים היום לכתב JDN כי יש להם יותר מחשש כי מדובר במסע התנכלות מכוון כנגד המגזר החרדי המגיע מאדם העומד בראש המערכת וכוונתם לשר האוצר יאיר לפיד.

כזכור במס הכנסה בדקו בחודש הקודם את נושא החתונות במגזר החרדי. היום זה היה סופרי הסת"ם בכפר חב"ד ששניים מהם נלקחו לחקירה ושוחררו לאחר זמן.

במגזר החרדי מציינים את העובדה כי בתל אביב פועלים עשרות בתי עסק המנוהלים על ידי עובדים זרים ולפי הערכות המשטרה המחזור העסקי נע סביב 80 מיליון ש"ח בשנה מס הכנסה לא פושט על המקומות והם אינם מפרישים מס כחוק.