הקיצוצים עוברים לכנסת

לאחר שתקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנתיים הקרובות גובשו במשרד האוצר | כעת, הכדור עובר למגרש בית המחוקקים: וועדות הכנסת ידונו בהצעות והם צפויים להציג בהם מקצה שיפורים | נערי האוצר מבטיחים: נעמוד ביעד הקיצוץ

"חיים כץ או לא חיים כץ, אם הכסף לא יבוא ממהלך זה, הוא יבוא ממקום אחר. חייבים לסגור תקציב", כך אמר היום בכיר באוצר שהתייחס לסירובו של ח"כ חיים כץ המשמש כיו"ר וועדת העבודה והרווחה של הכנסת ליישר קו עם תוכניות האוצר.

קרא עוד:

[postim]‬‏

ההתבטאות רק מחדדת את מה שכולנו הבנו מזמן: נערי האוצר הציבו לעצמם יעד, ובדרך אליו הם מוכנים לרמוס את כל הנקרה בדרכם.

תקציב המדינה גובש במשרד האוצר ועכשיו מתחילה המערכה האמתית: חוק התקציב וחוק ההסדרים יונחו על שולחן וועדות הכנסת, כל חוק והוועדה המתאימה לדון בו ורק לאחר אישור חברי הוועדה יעלו החוקים על שולחן הכנסת ויבקשו את אישורים של החברים.

מי שמתכונן לשאול שאלות ולבקש הסברים הוא יו"ר וועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ח"כ חיים כץ ממפלגת הליכוד. כץ, שלו היסטוריה של חילוקי דעות מול פקידי האוצר, עשוי להערים קשיים של ממש ולא לאשר את ביטול הטבת המס על הפרשות לפנסיה, כפי שמבקש האוצר.

ביטול ההטבה האמורה צפויה להניב לקופות המדינה כ-1.16 מיליארד שקל לשנה, והוחלט כי היא תפוצל מוועדת הכספים ותוכרע בוועדת העבודה והרווחה, בראשות ח"כ חיים כץ.

כשנודע לבכיר באוצר כי כץ עשוי להערים קשיים בדרך לאישור הסעיף הוא התבטא כי "חיים כץ או לא חיים כץ, אם הכסף לא יבוא ממהלך זה, הוא יבוא ממקום אחר. חייבים לסגור תקציב" – ביטוי אופייני לאלו שגדלו עם הכפית בפה ומעולם לא חשו מצוקה כלכלית מה היא.

גלובס מדווח כי ההיסטוריה בין חיים כץ לבין אגף התקציבים באוצר ארוכה מאוד וכץ הפך ללא עוררין לאיום הגדול ביותר של המשרד בשנים האחרונות והצליח להפיל ולשנות כמעט כל דבר משמעותי שיזם האוצר בתחום אחריותו: הוא טרפד את העלאת גיל פרישה של הנשים ל-67, שינה את כללי דמי הניהול, ריסק את תכונית ויסקונסין, שינה ביוזמתו את שיטת העלאת מס הכנסה ליחידים שיזם האוצר בקיץ 2012 ואף ניסה להטיל אחריות פלילית על חשבים שמתקשרים עם חברות כח אדם שמפרות זכויות עובדים (מהלך שלא צלח).

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *