מקלב לראש הממשלה: "הגזירות שלכם רק מלכדים אותנו יותר"

מקלב נאם מעל דוכן הכנסת בנוכחות ראש הממשלה בעקבות חתימתם של 40 חברי הכנסת | "שלא תטעה, אנחנו לא בוכים על הקיצוצים והפגיעה הקשה בנו, אנו גאים ובטוחים בדרכנו, באמנותנו ובצדקת דרכנו. הגזירות שלכם רק מלכדים אותנו יותר

"הממשלה בראשותך תהיה הממשלה היחידה בעולם שתשלח שוטרים יהודים שיקרעו את לומדי התורה מתלמודם. זאת הממשלה היחידה בעולם כיום שמבקשת להשכיחם תורתך". כך תקף בצהרים ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) מעל דוכן הכנסת את ראש הממשלה.

קרא עוד:

[postim]

ראש הממשלה בימין נתניהו נכח במליאה בעקבות חתימתם של 40 חברי כנסת שדרשו ממנו להיות נוכח בדיונים שעוסקים במחדלי הממשלה השונים.

"הציבור חש פגיעה ודאגה גדולה מהקואליציה שאתה עומד בראשה", המשיך ח"כ הרב אורי מקלב. "לא ניתן לפגוע באמונתנו המושרשת, ברצף לימוד התורה, ולפגוע בזכות הקיום שלנו כעם. מציאות הקיום של העם היהודי אחרי אלפי שנים של רדיפות, כאשר אימפריות, ממלכות ומעצמות התפוררו, נעלמו והתנדפו – והיחידים ששרדו זו האומה היהודית.

"זכות האחיזה שלנו בארץ ישראל היא בזכות ההבטחה של הקב"ה, זכות זו, הבטחה זו אתה מייצג ומציג בכל העולם על מנת להגן על אחיזתנו בארץ, אך אתה וממשלתך שוכחים שההבטחה זו ניתנה לעם היהודי בזכות קבלת התורה. הפגיעה בתורה ובלומדיה פוגעת בזכות שלנו על הארץ.

"אתה מהיחידים שמכיר היטב ומקרוב את כל הסכנות, הרצונות והאיומים להשמיד את מדינת ישראל. אלו איומים שאף מדינה בעולם לא מתמודדת עם כמות כזו של איומים ואף אחת לא הייתה שורדת מול איומים ורצונות כאלה", המשיך ח"כ הרב אורי מקלב בפנייה ישירה לראש הממשלה, "אבל מצד שני, גם אתה נמנה על אלו שהכירו מקרוב משפחות שאבותיה עוד למדו בישיבות ושאינם רחוקים מרצף התורה – אנשים עלו לארץ ישראל עוד לפני קום המדינה רק כדי להמשיך ללמוד תורה בה וגם ממשפחתך הקרובה בשבילי לימוד התורה.

"שלא תטעה, אנחנו לא בוכים על הקיצוצים והפגיעה הקשה בנו", סיכם ח"כ הרב אורי מקלב. "אנו גאים ובטוחים בדרכנו, באמנותנו ובצדקת דרכנו. הגזירות שלכם רק מלכדים אותנו יותר, מאחדים אותנו יותר. כשהמלחמה שלכם היא ברוח היהודית, אף אחד לא יוכל לדכא ולכבות אותה".

2 תגובות

נישט קשה

ווס נישט קשה תפרשן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן