שוב: מטוס ביצע נחיתת חירום בדרום הארץ

בעקבות תקלה באחד המנועים, הכריז הטייס על מצב חירום והודיע כי לא יוכל להמשיך בטיסה לכיוון נמל התעופה בן גוריון | הוא קיבל אישור נחיתה בבסיס חיל האוויר בעובדה, שם הצליח להחזיר את הנוסעים לקרקע עם מנוע אחד בלבד | ב"ה ללא נפגעים

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

שבעים ותשע נוסעי טיסת "ארקיע" מאילת לנמל התעופה בן גוריון, נחרדו כאשר טייס המטוס הכריז על מצב חירום בעקבות תקלה באחד המנועים. הטיסה הופנתה לבסיס צבאי "עובדה" הסמוך, שם הצליח הטייס להנחית את המטוס ללא נפגעים, תוך שהוא משתמש במנוע אחד.

קרא עוד:

[postim]‬‏

הטייס דיווח כי בעקבות תקלה חמורה, לא יוכל להמשיך בטיסה למרכז הארץ. רשות שדות התעופה הפנתה את הבקשה שלו לבקרה האווירית והושג אישור נחיתה מיוחד בבסיס חיל האוויר בעובדה.

על הקרקע נאספו כוחות חירום רבים, צבאיים ואזרחיים. לאחר שהמטוס נחת, הורדו ממנו כל הנוסעים והחיילים דאגו להם לשתייה. הם יועברו באוטובוסים או בטיסה מיוחדת לנתב"ג.

יצוין כפי שפרסמנו כאן לפני שלושה ימים, מסוק צפע של חיל האוויר ביצע נחיתת חירום באזור הדרום. באירוע לא היו נפגעים ובחיל האוויר פתחו בתחקיר האירוע. במהלך טיסת אימון שגרתית, הבחינו טייסי מסוק הקרב בתקלה טכנית בכלי הטיס. מחשש שהתקלה תוחמר, החליטו השניים להנחית את המסוק בשטח פתוח קרוב. במקביל, למקום הוזעקו צוותים על מנת לפנות את כלי הטיס.

בשל תנאי השטח הקשים בהם נחת המסוק שהקשו על הגישה אליו, הוזנק למקום הנחיתה גם מסוק יסעור שנשא את המסוק באוויר והעבירו לנקודה סמוכה, בה המתין כלי רכב לפינוי הקוברה לבסיס חיל האוויר, שם בוחנים את התקלה.