לבני נגד סגן שר הביטחון: "על רה"מ להחליט אם לתת יד לדנוניזם"

שרת המשפטים התייחסה לנושא המדיני במהלך ישיבת סיעה של התנועה ומתחה ביקורת על התבטאויותיו של סגן שר הביטחון | "אני מצפה מיש עתיד להיות יותר אקטיבית בתחום המדיני", דברי לבני | "על הציבור להבין שהקואליציה מורכבת מדעות שונות ואין דעה אחת שהשתלטה עליה"

שרת המשפטים ציפי לבני התייחסה בפתח ישיבת סיעת "התנועה" לדבריו של סגן שר הביטחון דני דנון, שיצא במוצהר נגד מדיניות הממשלה ואמר כי לא יקודם פתרון שתי המדינות. "ראש הממשלה יצטרך להחליט אם הוא נותן ל'דנוניזם' שרוצה להשתלט על עמדת הממשלה", אמרה לבני.

קרא עוד:

[postim]‬‏

במהלך ישיבת הסיעה השבועית של מפלגת התנועה, הפנה לבני ביקורת גם כלפי מפלגתו של שר האוצר יאיר לפיד, "אני מצפה מיש עתיד להיות יותר אקטיבית גם בתחום הזה", היא אמרה והוסיפה כי על הציבור להבין כי קיימות חילוקי דעות בממשלה.

"נדרש שגם הציבור יבין שהקואליציה מורכבת מדעות שונות ללא דעה אחת שהשתלטה עליה ומנסה לטרפד את התהליך המדיני", אמרה לבני הממונה גם על המשא ומתן המדיני מטעם הממשלה.

בסוף השבוע האחרון, אמר סגן השר דנון בראיון לעיתון "טיימס אוף איזראל", כי הממשלה הנוכחית "מתנגדת לפתרון שתי מדינות לשני עמים".

"מעולם לא היה דיון בממשלה בסוגיה ואיש לא יעלה אותה לדיון", הבהיר סגנו של שר הביטחון יעלון בראיון. על פי דנון, "גם אם ההצעה תעלה להצבעה – רוב שרי הליכוד והבית היהודי יתנגדו לה". הוא הוסיף כי "ראש הממשלה נתניהו ממשיך לקרוא לשיחות עם הפלסטינים משום שהוא יודע שישראל לעולם לא תגיע איתם להסכם".

דברי לבני, הממונה על התהליך המדיני עם הפלסטינים, מצטרפים לקריאותיהם של חברי כנסת ממפלגות האופוזיציה שקראו לפיטוריו של סגן השר דנון בדבר עמדותיו בנוגע למשא ומתן מול הפלסטינים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *