יו"ר הקואליציה: "לא יהיה שלום אם לא נממש זכותנו בכל ארץ ישראל"

בצהרים התכנסה השדולה למען ארץ ישראל לדיון ראשון | בדיון השתתפו גם חברי הכנסת דב ליפמן ופנינה תמנו-שאטה ממפלגת יש עתיד | ליפמן: "ירושלים היא הבירה הנצחית של עם ישראל וכל ויתור יכאב מאוד"

יושב ראש הקואליציה יריב לוין אמר היום (שלישי) כי אין מה לדבר על שלום כל עוד עם ישראל אינו מממש את זכותו על ארץ ישראל השלמה. לוין אמר את הדברים במהלך כנס הפתיחה של שדולת ארץ ישראל בכנסת.

קרא עוד:

[postim]‬‏

יושב ראש הקואליציה אמר כי תפקידה המרכזי של השדולה הוא "לשמש מצפן לממשלה ולכנסת". לדבריו, השדולה לא צריכה להיות נגד תהליך השלום: "עלינו להוכיח שאין שלום ולא יכול להיות שלום, אם לא נממש את זכותנו המלאה בכל ארץ ישראל. עד שלא נעשה את זה אין מה לדבר על שלום", לוין הבהיר

הוא הוסיף כי בשבוע שעבר סייר בעיר חברון יחד עם חברת הכנסת אורית סטרוק (הבית היהודי). הסיור, לדבריו, חיזק את "אהבתו למען ארץ ישראל השלמה". מאוחר יותר במליאה תקף חבר הכנסת חיליק בר את ליפמן על השתתפותו בשדולה לאחר שליפמן השתתף גם בכנס פתיחת השדולה לקידום פתרון הסכסוך הישראלי-ערבי, בראשה עומד בר. בתגובה אמר ליפמן לחדשות 10: "הגעתי לשתי השדולות ובירכתי, אבל אני לא חבר בהן".
.
בכנס השתתפו גם חברי הכנסת דב ליפמן ופנינה תמנו-שאטה ממפלגת יש עתיד, למרות שנושא השדולה נוגד את מצע מפלגתם. "כמובן שיש לחזק את גושי ההתיישבות", אמר ליפמן במהלך הדיון והוסיף: "ירושלים היא עיר הבירה הנצחית של עם ישראל, וכמובן שכל ויתור ולו הקטן ביתר על פיסת אדמה של ארץ ישראל יכאב לי מאוד".

אמירותיו של לוין מצטרפות לדברים שאמר סגן שר הביטחון דני דנון כי הממשלה הנוכחית "מתנגדת לפתרון של שתי מדינות לשני עמים. מעולם לה היה דיון בממשלה בסוגיה ואיש לא יעלה אותה לדיון".

נדון הוסיף ואמר כי גם אם הצעה שכזו תעלה להצבעה רוב שרי הליכוד והבית היהודי יתנגדו לה. "ראש הממשלה נתניהו ממשיך לקרוא לשיחות עם הפלסטינים משום שהוא יודע שישראל לא תגיע איתם להסכם", אמר דנון.

כזכור לבני כמי שממונה על המו"מ עם הפלסטינים תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו על מה שהיא מכנה כדנוניזם, כוונתה להתבטאות מסוג זה של דני דנון, עכשיו מצטרף גם יו"ר הקואליציה האם צפוי משבר?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן