מנהל מקרקעי ישראל פרסם מכרז לבניית דירות בשכונת רמות בירושלים, הצעות הוגשו, התאריך שיועד לפרסום המכרז חלף ועבר לו אולם תוצאות המכרז לא פורסמו | החשש: מדובר בהקפאת בניה בירושלים, עליה הורה ראש הממשלה בלחץ אמריקאי

תהליך השלום נתקע במעלה הדרך, אף אחד כלל לא מדבר על הסכמי שלום ונראה כי שלום שורר באזור זה עידן ועידנים, אחרת קשה להסביר כיצד חולפים להם חודשים ארוכים במהלכם תהליך השלום נכנס להקפאה ואף אחד לא מדבר עליו, אבל כעת מתברר כי מאחורי הקלעים מתחוללים דברים, שתוצאתם הקפאת הבניה בירושלים.

קרא עוד:

[postim]‬‏

הדבר התברר לאחר שמשרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מעכבים את תוצאות המכרזים לבנייה של מאות דירות בירושלים. מדובר במכרז לבנייה של 294 בשכונת רמות בעיר שנסגר באמצע חודש מרס, ועד היום לא פורסמו התוצאות, אף שחלק מהחברות קיבלו עדכונים על זכייתם במכרז. כמו כן מדובר במכרז נוסף לבנייה של 168 דירות בשכונת הר חומה בירושלים שנסגר באפריל השנה. שני המכרזים המדוברים פורסמו להגשת הצעות בדצמבר האחרון, כך פורסם ב'גלובס'.

בימין הפוליטי זועמים ושם מלינים על כך שטרם פורסמו הזוכים וסבורים כי אי פרסום תוצאות המכרזים ופרסומם מעוכבים על ידי הממשלה כתגובה ללחץ האמריקאי.

לאחרונה שלחה חברת באמונה שמחכה לתוצאות אחד המכרזים, בהר חומה, מכתב לשר הבינוי והשיכון בו היא קוראת לו לפרסם את התוצאות. "על הרשויות לפרסם באופן חוקי וכמקובל את שמות הזוכים בשכונת רמות והר חומה ולא להיכנע ללחץ האמריקאי", דורש ישראל זעירא בעלים ומנכ"ל חברת באמונה המשווקת דירות בירושלים ובאריאל, "מאז כינון הממשלה החדשה, כלל לא פורסמו מכרזים לבניה חדשה מעבר לקו הירוק, לא שווקו דירות מעבר לקו וקיימת האטה משמעותית בקידום הבניה והתוכניות בוועדות התכנון".

"בדיקה שערכנו מעלה כי במהלך השנה שעברה שווקו במזרח ירושלים למעלה מ-1,500 דירות. לעומת זאת, מתחילת השנה הלועזית הנוכחית לא שווקו כלל דירות בשכונות אלו. מדובר בדירות בשכונות רמות, רמת שלמה, גילה והר חומה", כותבים עוד.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי ראש הממשלה התייחס לנושא בישיבת חוץ וביטחון שהתקיימה אתמול: " הבניה בהתיישבות באיו"ש תימשך וגם היום היא נמשכת אבל צריך להבין מה קורה סביבנו. צריך להיות חכם לא רק צודק. ההתיישבות בגושים לא משנה מהותית את היכולת להגיע להסדר. זו טוענת שווא. השאלה המהותית היא האם יש או אין רצון לקבל את המדינה היהודית".