בצעד חריג ומפתיע עקף סגן שר הדתות אלי בן דהן את החלטתו של רב העיר אשדוד שלא להכיר בגיורה של אישה והחליט להעביר אותה למועצה דתית אחרת שם הכירו בגיורה | בן דהן בתגובה: המקרה מעיד על הצורך בפתיחת אזורי הרישום ברחבי ישראל, שזה מהלך שאני מוביל בשבועות האחרונים".

אחרי הפוליטיקה החדשה, כעת מציגים בבית היהודי 'דת חדשה': רבה של העיר אשדוד הגאון ר' יוסף שיינין שליט"א סירב להכיר בגיורה של אישה שביקשה להינשא מכיוון שטען כי אינה דתיה מספיק. סגן שר הדתות ששמע על המקרה מצא פתרון מקורי ועקף את סמכותו, כך מדווח הבוקר (ראשון) 'מעריב'.

קרא עוד:

[postim]

הסיפור החל לפני כחודש כאשר בני זוג פנו לרבנות העיר אשדוד ע"מ להמציא אישור שהכלה פנויה כדי שיוכלו להינשא. לטענת האישה, רב העיר חקר אותה במשך 40 דקות ואף אמר לה שתדחה את החתונה שלושה חודשים ובינתיים אתחזק יותר ביהדות ואשמור שבת. לאחר מכן הרב ביקש שאחזור אליו והוא יחליט אם להוציא אישור שאני פנויה.

'הכלה' סיפרה כי היא עברה גיור כבר בשנת 2004 ומאז הספיקה להתחתן כיהודיה ולהתגרש וכעת הגיעה לרבנות רק כדי לקבל אישור שהיא פנויה ונתקלה בתחקור מצד רב העיר.

כאמור, הרב שיינין הודיע לה בסיום התחקור כי עליה להתחזק בנושא הדת ולדחות את החתונה בשלושה חודשים.

בני הזוג החליטו שלא להרים ידיים ופנו לסגן שר הדתות אלי בן דהן. סגן השר שהמקרה כמובן 'נגע לליבו' התערב ומשרדו החליט להעביר את הטיפול בעניינה למועצה הדתית בקרית אונו שם קיבלה את האישור המיוחל בו מופיע שהיא פנויה ויכולה להינשא.

התערבותו החריגה של סגן השר גרמה לעקיפת סמכותה של המועצה הדתית באשדוד ובעיקר את פסיקתו של רב העיר הרב שיינין שסירב להכיר בגיור ולמרות זאת בני הזוג התחתנו לפני כשבועיים.

בן דהן מסר למעריב כי "המקרה מעיד על הצורך בפתיחת אזורי הרישום ברחבי ישראל, שזה מהלך שאני מוביל בשבועות האחרונים".

את תגובתו של רב העיר אשדוד לא הצלחנו להשיג עד כה, אך מיום ליום נראה כי חברי הכנסת של 'הבית היהודי' עושים ככל העולה על רוחם ובצעד זה חוצפתם עולה מדרגה בכך שהם מאפשרים פגיעה בפסיקת ההלכה, צעד שתוצאותיו עלולות להיות הרות אסון.