עד ביטולו של החוק, מי שרכש דירה בירושלים מאז ה-5 למאי יקבל את המענק | עד סוף אוקטובר מי שירכוש בירושלים דירה חדשה מקבלן בבנייה רוויה יקבל אף הוא מענק | פרוש: מברך אך מבהיר כי המענק צריך להיות תמידי

במשרד השיכון התקבלה החלטה בימים אלה לא לצאת במאבק משפטי ולהאריך עד סוף אוקטובר את חוק ירושלים אותו יזם ח״כ פרוש ולהעניק לזכאי משרד השיכון מענק של כ- 100 אלף ש״ח.

קרא עוד:

[postim]

חוק זה הוקפא על ידי הממשלה מידי שנה מחדש במסגרת חוק ההסדרים, אולם כיום מבחינה חוקית תוקף ההקפאה הסתיים בראשון לינואר 2013. מאחר והיה זה בתקופת בחירות, מבחינת תקנון הכנסת כל חוק מסוג זה, תוקפו נמשך עד למלאות שלשה חדשים מפרסום תוצאות הבחירות לכנסת ברשומות. כך שהחל מיום ה-5 למאי 2013 החוק המעניק את ההטבה לתושבי ירושלים בתוקף.

לאחר מו"מ סיכמו משרדי הבינוי, השיכון והאוצר כי עד ביטולו של החוק, מי שרכש דירה בירושלים (יד ראשונה או שנייה) מאז ה-5 למאי יקבל את המענק, כאשר ההנחיות לבנקים יועברו ע"י משרד האוצר תוך שבוע, בכדי שהבנקים יוכלו לטפל במענקים לזכאים להם.

בנוסף, בכדי להקל על הזוגות הצעירים בירושלים, סוכם עוד כי מיום ביטולו של סעיף 6ג' בכנסת ועד לתאריך 31 לאוקטובר 2013 יינתנו מענקים בגובה זהה (כ-100,000 ₪) למי שירכוש בירושלים דירה חדשה מקבלן, בבנייה רוויה. המענק יינתן לדירות שמחירן לא יעלה על 1.8 מיליון שקל (כולל מע"מ) ולמי שאין ולא הייתה דירה בבעלותו (זכאי משרד הבינוי והשיכון).

ח"כ פרוש בתגובה: "אני מברך את החלטת משרד השיכון לא לצאת למאבק משפטי ולהעניק את ההטבה עד סוף אוקטובר, אך מן הראוי היה שיעניקו לרוכשים בירושלים את ההטבה באופן קבוע, ולא יבטלו  את החוק, אשר מטרתו לחזק  ולמנוע את ההגירה השלילית מירושלים".