טעות בזיהוי הובילה את המאבטח לירות | על פי הדיווחים מאבטח דרוזי לא ביצע נוהל מעצר חשוד וירה ישירות בגופו | המתפלל ככל הנראה מעורער בנפשו נכנס לכותל וצעק בערבית

יהודי נהרג הבוקר בכותל במערבי, על פי הדיווחים מאבטח דרוזי שתגבר את כוחות המשטרה במקום ירה על אדם המעורער בנפשו כבן 45 כשצעק בערבית "אללה וואכבר" וניסה להוציא דבר מה מכיסו בעת שהיה בשירותים בעיר העתיקה בירושלים.

קרא עוד:

[postim]‬‏

על פי עדי ראיה שהיה במקום המאבטח ירה כעשרה כדורים,

פרמדיקים של מגן דוד אדום יחד עם מתנדבי 'איחוד הצלה' ניסו לבצע באזרח, שנפצע באורח אנוש, נסיונות החייאה, אך ללא הועיל, ולבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

זאבי חפץ, פרמדיק מד"א שטיפל בגבר, סיפר: "האיש סבל מכמה פצעי ירי, והיה ללא דופק וללא נשימה".

דוד לף חובש מתנדב של 'איחוד הצלה' מספר: "הייתי יחד עם בני משפחתי ברחבת הכותל בטקס בר מצווה והנחת תפילין לפתע שמענו קולות ירי, חשתי למקום והתחלתי בפעולות החייאה תוך כדי שלמקום הצטרפו חובשים נוספים של איחוד הצלה מיחידת האופנולנסים, למרבה הצער נקבע מותו בזירה, המשטרה בודקת את הנסיבות".

המאבטח הסביר כי סבר שמדובר במחבל ולכן ביצע את הירי. במשטרה בודקים כעת את גרסתו לאירוע שהתרחש באזור השירותים שברחבה העליונה ככל הנראה המאבטח לא ביצע נוהל מעצר חשוד וירה ישירות בגופו של הגבר, שנפצע באורח אנוש ולאחר מכן מת מפצעיו. המשטרה בודקת כעת את נסיבות האירוע.

בעקבות האירוע המשטרה סגרה את הרחבה למתפללים אך זמן קצר לאחר מכן היא נפתחה שוב.