הפסקת האש הופרה: 6 רקטות נורו לעבר הדרום

השקט הופר: אזעקת צבע אדום נשמעה הערב באזור הדרום בעקבות ירי רקטות לעבר הנגב | מערכת כיפת ברזל יירטה 2 רקטות, 4 נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים | בחסדי שמים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק | הערכה: הג'יהאד האיסלאמי עומד מאחורי הירי

לאחר 40 יום של שקט יחסי באזור הדרום, הלילה (שני) נורו 6 רקטות לעבר יישובי הדרום. במטח הראשון נורו ארבע רקטות לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון, שתיים מהם יורטו ע"י מערכת כיפת ברזל והשתיים הנותרות התפוצצו בשטחים פתוחים. לאחר מכן נורו שתי רקטות נוספות לעבר המועצה האזורית בני שמעון והם התפוצצו בשטחים פתוחים.

קרא עוד:

[postim]

בחסדי שמים, בכל הנפילות לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הירי, נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובים רבים באזור הדרום. מיד לאחר הירי פתחו כוחות צה"ל בדרום בסריקות ע"מ לאתר את מיקום הנפילות המדויק. מצה"ל נמסר כי ככל הנראה הרקטות שוגרו מצפון רצועת עזה ונבדקת אפשרות כי ארגון הג'יהאד האיסלאמי הוא זה שעומד מאחורי הירי.

ע"פ הערכת גורם בטחוני, יתכן כי הירי בוצע לאור מחלוקת חריפה שהתגלעה בין בכירי הג'יהאד לבכירי החמאס בעקבות מותו של פעיל הג'יהאד שנעצר בידי חמאס ונהרג. בחמאס טוענים כי הוא התאבד ואילו בקרב חברי הג'יהאד נטען כי הוא חוסל ולכן ביצעו את הירי כדי לפגוע בהסכם הפסקת האש שהושג בין חמאס לישראל.

דובר צה"ל, תת אלוף יואב (פולי) מרדכי כתב הערב "שוב, התייעצות ביטחונית דחופה סמוך לחצות. לאחר 40 ימים של שקט, ללא ירי מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל נורו הלילה רקטות אשר ככל הנראה נפלו בשטחים פתוחים. לילה טוב ושקט לתושבי הדרום".

כזכור, ביום רביעי שעבר הופעלה אזעקת צבע אדום בעיר אשקלון לאחר שזוהה ירי רקטות לעבר ישראל. מאוחר יותר התברר כי נורתה רקטה אחת ובחסדי שמים היא התפוצצה בשטחים פלסטיניים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *