מטוסי חיל האוויר תקפו מטרות ברצועת עזה לאחר שבמהלך הלילה נורו רקטות לעבר ישראל | הערכה: הג'יהאד האסלאמי אחראי לירי | בהודעת דובר צה"ל נמסר כי התקיפה כוונה נגד מחסני נשק ועמדת שיגור במרכז הרצועה

מטוסי חיל האוויר של צה"ל תקפו הבוקר (שני) מספר מטרות בדרום ומרכז הרצועה בעקבות ירי הרקטות לעבר ישראל במהלך הלילה. במערכת הביטחון העריכו כי ארגון הג'יהאד האסלאמי הוא העומד מאחורי הירי.

קרא עוד:

[postim]‬‏

הערכה כי הג'יהאד הוא אחראי לירי מגיעה לאחר שבמהלך יום ראשון הודיעו אנשי הארגון כי הם מנתקים את פעילותם מזו של חמאס. עם זאת בהודעת דובר צה"ל בנוגע לתקיפות נאמר כי ארגון חמאס הוא האחראי לכל ירי ופעולת טרור נגד ישראל.

שתי רקטות נורו לעבר המועצה האזורית בני שמעון והתפוצצו בשטחים פתוחים. ארבע רקטות אחרות נורו לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מהרקטות שנורו לעבר העיר אשקלון ושתיים אחרות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק באף אחד מהמקרים.

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי תקיפת מטוסי חיל האוויר כוונה נגד שני מחסני נשק במרכז הרצועה וכן עמדת שיגור ומוקד פעילות טרור בדרום רצועת עזה. עוד נמסר בהודעת הדובר כי זוהו פגיעות מדויקות בכל המטרות וכל המטוסים שבו בשלום.

השקט ביישובי הדרום הופר כשסמוך לחצות נשמעה אזעקת צבע אדום בכמה יישובים בגזרת עוטף עזה. בשבוע שעבר נורה מטח של רקטות מרצועת עזה לעבר שטחי המועצה האזורית חוף אשקלון. מבדיקה שערך צה"ל באזור הגבול התברר כי אף אחת מהרקטות לא עברה את גדר המערכת, וכולן התפוצצו בתוך שטח רצועת עזה.