הגר"נ קופשיץ למפכ"ל: "לא נוותר על שום דבר"

דיווח חי מהשטח: רב הקריה החרדית בבית שמש נפגש עם המפכ"ל לפני ההפגנה המגוחכת והבהיר: "לא נוותר על דבר מקדושת העיר" • רק מאות מפגינים הגיעו למקום, ופתחו בפרובוקציות: שירת נשים באמצע העיר • המשטרה במלוא עליבותה: שני שוטרים על כל מפגין

דיווח חי: הפגנת החילונים בבית שמש לא מנסה אפילו לשדר אידיאולוגיה, ונפצחה בפרובוקציה מכוונת: שירת נשים ומוזיקה פרועה מול בתי הקרייה החרדית בעיר פתחו את ההפגנה שלמרות נאומי המארגנים על 'אלפים' וניפוחי התקשורת החילונית במקום, על פי הערכת כתבי JDN שנמצאים בשטח, כמות המשתתפים אינה עולה על מאות בודדות.

קרא עוד:

[postim]

כחמש מאות מפגינים חילונים הגיעו לעיר בית שמש, במקום ה'אלפים'. המשטרה, לעומת זאת, התפנתה מכל עיסוקיה ושלחה כ-800 שוטרים למקום. המפגינים כלל לא טרחו להתייצב במקום המיועד להפגנה, ובוחרים לייצר פרובוקציות בתוך העיר. מוקדם יותר הבוקר קיבלו תושביה החרדיים של בבית שמש הודעה ברורה שלא להיגרר לשום עימות שהוא, לא להיענות להתגרויות כלל. שלטים שנתלו בבתי הכנסת לקראת ההפגנה בשכונות החרדיות קראו 'שלא לדבר עם התקשורת מטוב ועד רע'. 

הגר"נ קופשיץ: "לא נוותר על כלום"

במסגרת ההיערכות להפגנה, נפגש מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו עם חבר הבד"ץ הגאון הרב נתן קופשיץ שליט"א, רב הקריה החרדית בבית שמש, וביקש ממנו 'להתקפל' מעט בענייני הצניעות. בתום שיחתם, כאשר אמר המפכ"ל את דברי ההבל מחה הגר"נ נמרצות, והבהיר למפכ"ל כי "לא נוותר על מאומה" בכל הקדוש והיקר לעם ישראל, כך דיווח 'קו החשיפות' מוקדם יותר הערב.

לבני: "לא נוותר"

גם יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני שכמובן רצה למקום, הבהירה לתקשורת כי היא לא תוותר". לבני נשאלה על ידי הכתבים החילוניים (!) האם היא מודה בכך שלמעשה להבות השנאה נגד הציבור החרדי מוצתות ומלובות על ידי האופוזיציה השמאלנית שלבני עומדת בראשה, והיתממה: "יש כאן שינוי עמוק מתחת לפני השטח, הוא מתחיל בילדים שנאסר עליהם ללמוד ציונות", היא מתארת את תוכנית הלימודים בתיכונים החרדיים שמשום מה עוסקת רבות יפה בהתיישבות היהודית בארץ החל מעליות התלמידים, הרבה לפני הרצל וחבריו, ומתבלבלת קצת בעובדות: "הם חושבים שאפשר לשרוף מסגדים". גם אנחנו לא הבנו.

כתבי השטח של JDN נמצאים במקום, נמשיך לדווח על כל התפתחות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *