בתוך שבועיים: פיגוע ירי שני בשומרון | אוטובוס שנסע בחווארה סמוך לשכם, נורה בידי פלסטינים | אין נפגעים | כוחות צבא סרקו את האיזור

פלסטינים פתחו באש לעבר אוטובוס ישראלי של חברת אפיקים, בעת שנסע בכפר חווארה מדרום לשכם שבשומרון, לכיוון כפר תפוח, כך דיווח נהג האוטובוס לכוחות הצלה. ככל הנראה מדובר בפיגוע ירי. כוחות גדולים של צבא ומשטרה הגיעו למקום ואיתרו פגיעה בודדת של קליע בתא המטען של כלי הרכב. הם פתחו בסריקות באזור לאיתור היורה.

קרא עוד:

[postim]

זו פעם שניה בתוך שבועיים שמתרחש אירוע ירי בשומרון. הפעם האחרונה היתה סמוך ליישוב קדומים, כשפלסטינים ירו לעבר רכב של סיור משמר הגבול. בשני האירועים לא היו נפגעים. דו"צ בטוויטר: זה הפיגוע ה-6 בחודשיים האחרונים נגד ישראלים ביו"ש.

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, הגיב לאחר פיגוע הירי: "טיפול לא הולם במיידי האבנים הביא לעליית מדרגה כפי שהזהרנו מראש. מי שמטפל בכפפות של משי במיידי אבנים יקבל בקבוקי תבערה וירי. אנחנו קוראים לרשויות שינחו את כוחות הבטחון לפעול באופן נחרץ נגד כל מי שמנסה לפגוע בחייהם של אזרחי מדינת ישראל".

סוכנות תצפית מוסרת כי בשעות הבוקר נסגרה חווארה לתנועה, עד לסיום סריקת כוחות ביטחון את האיזור. לקראת השעה שבע וחצי החלו להיפתח צירי התנועה ועומס כבד נרשם במקום.

צה"ל פועל במישור המבצעי והמודיעיני בכדי ללכוד את מבצע הירי.

קליע בתא המטען של האוטובוס – צילום: הצלה יו"ש


ירי על אוטובוס בחווארה