שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי יגיע מחר לישראל | ראש הממשלה נתניהו לא יעניק ויתורים לפלסטינים לפני מו"מ רציני | לא תהיה הכרזה דרמטית אם לא יוכח מו"מ תכליתי

בסביבת נתניהו לא יכולים להבטיח מה כן יקרה, אם וכאשר הפלסטינים יגלו רצינות וייכנסו למשא ומתן על השלום. מה שכן יודעים להבהיר, לקראת בואו של שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי, כי ישראל לא תעניק את המחוות של שחרור מחבלים והקפאה הבנייה, כל עוד לא מתנהל משא ומתן אמיתי.

קרא עוד:

[postim]

מחר (חמישי) צפוי קרי לנחות בישראל. אותם גורמים בסביבת נתניהו טוענים, כי נתניהו "נאמן לעמדתו העקרונית לפיה לא יסכים לשלם מחיר על עצם הנכונות הפלסטינית לדבר עם ישראל. גם אם ייפתח המשא ומתן הרי שעליו להיות תכליתי ולא רק לצרכי נראות".

אתמול הבהיר ראש הממשלה את הדברים בשיחה עם מקבילו הגיאורגי, בידזינה איוואנישווילי, "אנו מוכנים להיכנס למשא ומתן. אני מקווה שהפלסטינים מוכנים לכך גם. עליי לומר שמטרתנו היא לא רק להיכנס ולסמן 'וי' על התחלת המשא ומתן. מטרתנו היא להתמיד בשיחות ולהמשיך בהן במשך תקופה כדי לנסות להתמודד עם כל הנושאים ולהגיע להסכמה שתפתור את הנושאים המהותיים של הסכסוך".

מובן שעצם הגעתו של קרי אינה ערובה לכך שתהיה הכרזה דרמטית. קרי פשוט ינסה את מה שהוא מנסה כבר תקופה ארוכה, קידום לשיחות שלום בין ישראל והפלסטינים.