שכר הח"כים יקוצץ באחוז

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת החליטה היום כי שכר חברי הכנסת יקוצץ באחוז אחד בלבד, ולא ב-10% כפי שתוכנן | המשמעות: פחות 380 שקלים ברוטו במשכורת החודשית, ראש הממשלה ונשיא המדינה יאבדו ממשכורתם סכום סמלי של 500 שקלים | במקביל אושרה הקפאת העלאת השכר במגזר הציבורי, כפי שהוסכם עם ההסדרות

שכר חברי הכנסת לא יקוצץ ב-10%, אלא באחוז אחד בלבד – כך החליטו היום (ה') חברי הכנסת. בישיבת ועדת העבודה והרווחה של הכנסת נמתחה ביקורת על כך שהקיצוץ הנדרש מפוליטיקאים גבוה בהרבה מזה שנדרש משופטים ועובדי ציבור בכירים אחרים.

קרא עוד:

[postim]‬‏

מאז תחילת הדיון בתקציב המדינה והקיצוצים הפוגעים בכיס של כל האזרחים, החליט חבר הכנסת אביגדור ליברמן (הליכוד ביתנו) לקדם הצעה לקיצוץ של 10% בשכרם של חברי הכנסת – הצעה שזכתה לתמיכת משרד האוצר ואושרה בקריאה ראשונה במליאה.

חברי כנסת צעירים רבים הצביעו בשבוע שעבר בעד קיצוץ של אלפי שקלים, אך מתחו ביקורת על יוזמי המהלך, ח"כ אביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד, שלדבריהם מחזיקים מיליונים בחשבונות הבנק ולכן "מנדבים" את חבריהם לקיצוצים כואבים.

38 ח"כים תמכו בהצעה בקריאה ראשונה ו-15 התנגדו לה. ההצעה הועברה לוועדת העבודה והרווחה להכנתה לקריאות השנייה והשלישית. ואולם, כשהנושא הגיע לדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ובהצבעה בסיומו, הוחלט לקצץ רק 1% בשכר הח"כים ונשיא המדינה, בדומה לקיצוץ בשכרם של שופטים, רבנים, דיינים, ראשי מועצות דתיות ובעלי תפקידים נוספים במגזר הציבורי.

במקביל, הוועדה אישרה את ההסכם בין משרד האוצר וההסתדרות לפיו תידחה העלאת השכר האחרונה של עובדי המגזר הציבורי, כפי שנקבע בהסכמים עם המדינה ותחול רק בשנת 2015. בנוסף, תופחת משכורתם של עובדים שלא חל עליהם הסכם קיבוצי בשיעור של 0.93%.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *