ראש הממשלה ומזכיר המדינה האמריקני נועדים הערב בירושלים במטרה לקדם את חידוש המו"מ | קרי מנסה להשיג בכל דרך שיחות ישירות בין ישראל לפלסטינים, שיובילו להסדר מדיני | מחר הוא ייצא לירדן לפגישה עם אבו-מאזן וינסה להשיג פריצת דרך | בארצות הברית מקווים לקיים כבר בשבוע הבא מפגש בין נציגים ישראלים ופלסטינים, ואולי אף בין נתניהו ואבו מאזן

ארה"ב מחכה לתשובות: שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, הגיע הערב (חמישי) לירושלים ונפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במצודת דוד. פגישת השניים מגיעה אחרי שמוקדם יותר נפגש קרי עם עבדאללה מלך ירדן ודן עמו במשא ומתן בין ישראל והפלסטינים.

קרא עוד:

[postim]‬‏

ישנה אפשרות שהאמריקנים ייתנו את הערבות לאבו-מאזן על כך שהמשא ומתן יתבסס על קווי 67', למרות שנתניהו מדבר על כניסה למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים. בחודש אוגוסט בדרך כלל לא עובדים בארה"ב ובאירופה, ולכן יש מאמץ גדול של קרי לקדם את המהלך.

בפמלייתו של שר החוץ האמריקני סיפרו כי קרי מקווה לשכנע בימים הקרובים את ישראל ואת הפלסטינים לקיים כבר בשבוע הבא פגישה ראשונה של נציגים משני הצדדים. לפי שעה עדיין לא ברור האם הפגישה תהיה בין שליחיו של נתניהו למשא ומתן, ציפי לבני ויצחק מולכו, למקבילם הפלסטיני, סאיב עריקאת, או אף בין נתניהו ויו"ר הרשות, אבו מאזן, בעצמם.

הפגישה, אם אכן תתקיים, תהיה בירדן ומטרתה היא לא להתחיל את המשא ומתן, אלא לדון בדרישות של כל אחד מהצדדים לפתיחה מחדש של המגעים המדיניים. בינתיים, קרי מינה שני שליחים שישהו באופן קבוע בישראל וברשות על מנת לנהל את המגעים מול ירושלים ורמאללה לקידום המשא ומתן.

הן בישראל והן ברשות הפלסטינית מנסים לשדר לקרי תמונה שלפיה כישלון המאמצים לחידוש המשא ומתן היא בצד השני. עם זאת, הן בירושלים והן ברמאללה מתקשים לראות את שני המנהיגים מפגינים גמישות בטווח הרחוק, במיוחד כשבשרות לא מתכוונים לוותר על הצהרות ישראליות על הכרה בגבולות 1967 והקפאת הבנייה בהתנחלויות.