צה"ל הציב מערכת כיפת ברזל באזור חיפה

ככל הנראה מדובר בחלק מאימון שגרתי ולא בהסלמה ביטחונית מסוג כלשהו או כוננות חריגה | אמש התבטא הרמטכ"ל גנץ באופן חריג, ואמר כי "סוריה עודנה שותתת דם ובלבנון האש החלה לאחוז בשולי גלימתו של נסראללה" | שר הביטחון יעלון: "שמי ישראל מכוסים באיומים"

מערכת כיפת ברזל הוצבה הלילה (שישי) באזור חיפה. צה"ל נוהג להציב את המערכת ליירוט רקטות מעת לעת באזורים שונים בהתאם להתפתחויות הביטחוניות. אין מדובר בהסלמה ביטחונית כלשהי או בכוננות מיוחדת – אלא באימון שגרתי שמבצע צה"ל.

קרא עוד:

[postim]‬‏

אתמול אמר הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, כי "סוריה עודנה שותתת דם ובלבנון – האש החלה לאחוז בשולי גלימתו של נסראללה". בשבועות האחרונים כבר הזכירו בכירי ביטחון את המצוקה הקשה של הארגון השיעי שנגרר לתוך המלחמה בסוריה, אולם זו הפעם הראשונה שדברים מעין אלו נאמרים בגלוי על ידי הרמטכ"ל. הוא הדגיש בנוסף כי חיל האוויר הוא זרועו הארוכה של צה"ל הפועלת במשולב עם שאר זרועות הצבא: "אנחנו זקוקים לשיתוף הפעולה הזה כדי לנצח את כל האויבים שלנו. בכך טמונה עצמתנו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אתמול כי ישראל הוכיחה שהיא לא רק מדברת, אלא גם עושה. "מי שצריך לדעת, יודע זאת", אמר נתניהו. "בשנה האחרונה פעלנו במקומות רבים והשגנו את המטרות". שר הביטחון, משה יעלון, אמר בטקס כי שמי ישראל "מכוסים באיומים", וכי מערכת הביטחון עוקבת אחריהם: "אנחנו עוקבים אחר המתרחש ברצועה, בסוריה ובלבנון ואחרי דהירת איראן להגיע ליכולת גרעינית. חיל האוויר ימשיך להיות הזרוע הארוכה והחזקה של צה"ל".

השבוע התייחס נתניהו פעם נוספת לאיומים בצפון בעת סיור בגולן. נתניהו, שצפה בתרגיל חטיבתי מלא שערכה חטיבת גולני, אמר ללוחמים: "אנחנו מתרגלים את כל האפשרויות, אבל חשוב לזכור ששדה הקרב הוא ממלכת האי-ודאות. מה שמוביל לניצחון זה הנחישות שלנו והיכולת לשבור את האויב, וברגע המכריע להכניס בו פחד מוות". התרגיל דימה לחימה בגזרת רמת הגולן, וכלל שימוש בכלי רכב משוריינים ובמזל"טים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *